ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce UEFA EURO U21 Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

zit - loga

Spotkanie informacyjne na temat dofinansowania projektów edukacyjnych RPOWŚ 2014-2020

28-02-2017

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych aplikowaniem w konkursach edukacyjnych RPO do udziału w spotkaniu informacyjnym na temat możliwości tworzenia projektów w I półroczu 2017 r.

Zachęcamy zwłaszcza   przedstawicieli żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych, szkół o zawodowym profilu kształcenia, a także przedstawicieli organów prowadzących ww. placówki oraz innych podmiotów działających w sferze edukacji.

Spotkanie odbędzie się 6 marca 2017 r. o godz. 10.00 w sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej przy ul. S. Żeromskiego 12 w Kielcach.

Podczas konferencji przedstawione zostaną możliwości finansowania projektów w ramach konkursów ogłoszonych bądź planowanych do ogłoszenia w I i II kwartale 2017 r.  Dotyczą one:

- Poddziałania 8.1.1 „Zwiększanie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3” – zakłada ono m. in. tworzenie żłobków i klubów dziecięcych od podstaw oraz tworzenie nowych miejsc w już istniejących placówkach dla dzieci w wieku do 3 lat

- Poddziałania 8.3.1 „Upowszechnienie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej” - przewiduje ono m. in. zakładanie nowych przedszkoli lub zwiększanie liczby miejsc w już istniejących placówkach.

- Poddziałania 8.3.2 „Wsparcie kształcenia podstawowego w zakresie kompetencji kluczowych” - umożliwia ono m. in. realizację dodatkowych zajęć dla uczniów szkół podstawowych, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

- Poddziałania 8.3.4 „Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych” - przewiduje ono m. in. wsparcie uczniów szkół ponadpodstawowych o ogólnym profilu kształcenia w rozwijaniu kompetencji kluczowych.

- Poddziałania 8.3.6 ZIT  „Wzrost jakości edukacji ogólnej konkurs dla obszaru ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne)” – w ramach tego poddziałania ogłoszone zostaną trzy konkursy – jeden ukierunkowany na wsparcie edukacji przedszkolnej, jeden skierowany do szkół podstawowych oraz jeden skierowany do szkół ponadpodstawowych.

- Poddziałania 8.5.1„Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia  i rozwoju CKZiU” – umożliwia ono m. in. realizację staży i praktyk zawodowych uczniów.

Podczas spotkania omówione zostaną najistotniejsze kryteria naboru i oceny projektów w ramach ww. Poddziałań. W programie spotkania zawarta jest również prezentacja dotycząca logiki tworzenia projektu edukacyjnego, z uwzględnieniem najczęściej popełnianych błędów. Ponadto zaprezentowane zostaną aktualnie obowiązujące zasady konstruowania budżetu projektu.

Program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się w załącznikach, dostępnych do pobrania poniżej. W celu potwierdzenia udziału w konferencji prosimy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, w terminie do 03.03.2017 r., na adres:

Dodatkowe informacje można uzyskać w Departamencie Wdrażania EFS UMWŚ, w Zespole ds. Pomocy Technicznej, Informacji i Promocji, pod nr tel. (41) 349-89-23.

Załączone pliki:

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym