ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Akcja Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

zit - loga

Warsztaty dotyczące tworzenia projektów "przedszkolnych" na obszarze KOF

02-03-2017

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego zaprasza na warsztaty dotyczące prawidłowego tworzenia projektów ze sfery edukacji przedszkolnej na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego w związku z konkursem ogłoszonym z Poddziałania 8.3.6 RPOWŚ 2014-2020 „Wzrost jakości edukacji ogólnej - ZIT - Upowszechnianie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej”.

Warsztaty odbędą się 10 marca 2017 r., w godz. 9.00 - 14.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach przy ul. Paderewskiego 34 A, w sali 51 (V piętro).

Formuła warsztatów przewiduje pracę z przykładowym projektem ze sfery edukacji przedszkolnej, który uzyskał dofinansowanie w ramach uprzednio rozstrzygniętego konkursu. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wcielić się w role ekspertów, oceniających projekty i z tej perspektywy przeanalizować kluczowe elementy wniosku o dofinansowanie, takie jak: opis grupy docelowej i jej rekrutacja, opis zadań, harmonogram oraz budżet projektu. Warsztaty będą również okazją do rozstrzygnięcia wątpliwości, dotyczących szczegółowych zapisów regulaminu konkursu oraz zasad tworzenia budżetu projektu. Specjaliści z Departamentu Wdrażania EFS przedstawią ponadto zalecenia praktyczne, wynikające z szerszej analizy projektów przedszkolnych ocenionych dotychczas w ramach RPOWŚ 2014-2020.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy telefonicznie lub mailowo w Departamencie Wdrażania EFS, w Zespole ds. Pomocy Technicznej, Informacji i Promocji, tel. (41) 349-89-23, e-mail: , w terminie do 08.03.2017 r. Zgłoszenie powinno zawierać:

- imię i nazwisko zgłaszanej osoby,

- nazwę instytucji,

- kontakt telefoniczny.

Konkurs z Poddziałania 8.3.6 RPOWŚ umożliwia realizację projektów na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, w skład którego wchodzą następujące gminy: Kielce, Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk.

Na konkurs przeznaczono prawie 3 mln złotych. Umożliwia on zakładanie nowych przedszkoli oraz zwiększenie liczby miejsc w już istniejących placówkach. W ramach projektów możliwe jest m.in. finansowanie bieżących kosztów utrzymania nowych przedszkoli lub nowoutworzonych miejsc w istniejących placówkach, ponadto zakupy nowoczesnego wyposażenia, np. zabawek edukacyjnych czy materiałów dydaktycznych. Dzieci, w tym szczególnie te ze specjalnymi potrzebami (np. z niepełnosprawnościami) oprócz podstawowej opieki pedagogicznej mogą skorzystać z różnego rodzaju zajęć wspierających ich rozwój.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach konkursu będzie prowadzony przez DW EFS od 27 marca 2017 r. do 14 kwietnia 2017 r. Szczegółowe informacje oraz dokumentacja niezbędna do przygotowania projektów dostępne są na portalu RPOWŚ 2014-2020.

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym