ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

zit - loga

Na profilaktykę zdrowotną

29-06-2017

Stowarzyszenie PROREW otrzyma 1 mln 800 tysięcy złotych dofinansowania na działania związane z profilaktyką zdrowotną - wczesnym wykrywaniem raka szyjki macicy. Zarząd Województwa zdecydował 28 czerwca o przyznaniu stowarzyszeniu dofinansowania  w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Zarząd Województwa zatwierdził listę pozytywnie ocenionych i wybranych do dofinansowania projektów, wybranych w ramach konkursu z działania „Wsparcie profilaktyki zdrowotnej dla obszaru ZIT”. W ramach konkursu wpłynęły dwa wnioski i oba przeszły pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną (z tym, że jeden z projektów został wycofany przez wnioskodawcę). Ostatecznie dofinansowanie w wysokości 1 mln 871 tys. złotych trafi do Stowarzyszenia PROREW na realizację projektu „Jestem kobietą więc idę. Cytologia”. Całkowita wartość projektu to 2 mln 79 tys. zł. Przedsięwzięcie, którego celem jest profilaktyka zdrowotna związana z wczesnym wykrywaniem raka szyjki macicy będzie realizowany w ramach ZIT – Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, co oznacza, że jest dedykowany mieszkankom Kielc i okolicznych gmin.

W ramach projektu realizowane będą działania informacyjno-edukacyjne oraz dotyczące edukacji prozdrowotnej, które zachęcać mają kobiety do badań profilaktycznych. W ramach konkursowego dofinansowania zapewniony będzie także dojazd do ośrodka realizującego badania w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy. Projekt skierowany jest do osób w wieku aktywności zawodowej - mogą z niego skorzystać panie w wieku od 25 do 59 lat.

Źródło: http://www.sejmik.kielce.pl/item/55462-na-profilaktyke-zdrowotna

Budżet Obywatelski
Lato w Mieście 2017

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571