ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

zit - loga

Modernizacja energetyczna obiektów oświatowych w Kielcach

05-01-2018

Dziś odbył się odbiór techniczny inwestycji: "Modernizacja energetyczna obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Kielce - Przedszkole Samorządowe Nr 28 ul. Różana 12 w Kielcach".

W ramach zadania wykonano m.in.: przebudowę ścian działowych, budowę nowej klatki schodowej dostosowanej do obowiązujących przepisów p.poż. oraz przebudowę zaplecza żywieniowego przedszkola, docieplenie ścian zewnętrznych budynku (wraz z wykonaniem struktury elewacyjnej) i fundamentowych do głębokości ok. 2,0 m, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie stropodachu wraz z wymianą istniejących warstw poszycia oraz przebudowę kominów, wymianę posadzek, tynków, płytek ściennych, malowanie ścian i sufitów, wymianę obróbek blacharskich, docieplenie posadzki na gruncie w piwnicach, wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, c.w.u i c.o., wentylacji mechanicznej, gazowej, elektrycznej i odgromowej. Ponadto wykonano instalację oddymiania klatki schodowej, instalacje słaboprądowe oraz instalację fotowoltaiczną, przebudowano schody wejściowe do budynku od strony północnej i południowej oraz wykonano tarasy wyjściowe z oddziałów na parterze oraz pochylnię dla niepełnosprawnych, przebudowano przyłącza: wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wymieniono chodniki i opaski wokół budynku, przebudowano fragment ogrodzenia oraz wybudowano nowej wiatę śmietnikową.

Wykonawcą robót było  Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „PER-MIR” Mirosław Perlak z Kielc. Wartość inwestycji 2.700.000,00 zł brutto. Okres wykonania zadania: 03.08.2017 r. - 20.11.2017 r.

Na realizację przedmiotowego zadania uzyskano dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.1 „Efektywność energetyczna w sektorze publicznym - ZIT KOF”.

W zeszłym roku wykonano także modernizację energetyczną 2 innych obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Kielce. Są to: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 ul. Kryształowa 6 i Malachitowa 1 w Kielcach. Wykonawcą robót było  Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „PER-MIR” Mirosław Perlak z Kielc. Wartość inwestycji 3.200.000,00 zł brutto. Okres wykonania: 06.07.2017 r. - 20.11.2017 r.

Na realizację zadania uzyskano dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.1 „Efektywność energetyczna w sektorze publicznym - ZIT KOF”.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna