ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce UEFA EURO U21 Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Festyn Rodzinny w Parku Miejskim

22-05-2017

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Festyn Rodzinny odbył się w Parku Miejskim w ramach XV Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Tu na kielczan czekały liczne konkursy i pokazy. Można było wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach czy animacjach. Kilkanaście świetlic środowiskowych, klubów młodzieżowych i stowarzyszeń z terenu Kielc - organizacji zajmujących się profilaktyką, a na co dzień współpracujących z Urzędem Miasta Kielce, prezentowało efekty pracy na rzecz dzieci i młodzieży. - Przez cały rok te organizacje robią wiele dla młodych, aby bezpiecznie i ciekawie spędzali czas. Dziś mogą się pochwalić swoim dorobkiem - podkreśliła Iwona Czech z Wydziału Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego UM Kielce.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych - Policji i Straży Miejskiej. Można było też nauczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy skorzystać z porad terapeutów uzależnień. - Dziś największym zagrożeniem, jeśli chodzi o tę problematykę, jest uzależnienie od internetu czy telefonów komórkowych, mówi Marek Sochacki, szef Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR.

W ramach XV edycji Świętokrzyskich Dni Profilaktyki, której motto brzmi „Rodzina twój bezpieczny świat”, odbyły się ponadto konferencje i debaty. Festyn rodzinny w Parku Miejskim zorganizowało Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji oraz Urząd Miasta  Kielce - Wydział Edukacji, Profilaktyki i Pożytku Publicznego.- Dziękuję wszystkim za wieloletnią pracę i wszelkie działania na rzecz profilaktyki dzieci i młodzieży - podsumował Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc, który wraz z Władysławem Burzawą, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kielce otwierał festyn.

Patronat honorowy nad Festynem Rodzinnym sprawował prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym