ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Pokaż/ukryj kalendarz

Szkolenia i dotacje dla mieszkańców KOF

12-09-2017

Miejski Urząd Pracy w Kielcach zaprasza bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo mieszkańców Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego do udziału w szkoleniach zawodowych i zachęca do sięgania po środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Wnioski od osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, chcących uzyskać 24 000 złotych na własny biznes, MUP przyjmuje do 15 września.

Niepracującym mieszkańcom Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego MUP proponuje udział w takich szkoleniach zawodowych jak:

·        Spawanie metodami MAG i TIG,

·        Kucharz-kelner,

·        Prawo jazdy kategorii C, C+E,

·        Opiekunka.

Będą oni też mogli starać się o dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Środki, w wysokości 24 000 złotych, będzie można otrzymać, a zatem również otworzyć swój biznes, już w październiku bieżącego roku.

Aby móc skorzystać z tych form wsparcia należy przystąpić do projektu „Idealny Pakiet”, którego uczestnikami mogą być osoby bezrobotne lub bierne zawodowo, które ukończyły już 30 rok życia, zamieszkałe na terenie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego, będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli należące do co najmniej jednej z poniższych grup:

·        osoby po 50 roku życia ,

·        kobiety,

·         osoby z niepełnosprawnościami,

·        osoby długotrwale bezrobotne,

·        osoby z niskimi kwalifikacjami ( wykształcenie gimnazjalne i poniżej),

·        osoby sprawujące opiekę nad osoba zależną,

·        osoby powracające na rynek pracy po zakończonym okresie sprawowania opieki.

Projekt „Idealny Pakiet” został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizują go Miejski Urząd Pracy w Kielcach i Akademia Przedsiębiorczości na podstawie umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy będącym instytucją pośredniczącą w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

1)    na stronie internetowej MUP

2)    W Miejskim Urzędzie Pracy w Kielcach, Kielce, ul. Szymanowskiego 6, pok. 25, tel. 41 340 60 67

3)    W Akademii Przedsiębiorczości, Kielce, ul. Targowa18/5, tel. 506-976-134

Budżet Obywatelski

Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym