Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Wizualizacja -...
wizualizacja

Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus

10-11-2017

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

 

Uroczystość podpisania listu intencyjnego o współpracy w ramach programu Mieszkanie Plus pomiędzy miastem Kielce a Krajowym Zasobem Nieruchomości odbyła się dziś w ratuszu. W spotkaniu wziąłudział m.in. wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski. Umowę podpisali: ze strony miasta Kielce z-ca Prezydenta Kielc Czesław Gruszewski ze strony Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomasz Tomala pełnomocnik ds. organizacji KZN.

 

Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus od razu z projektem całego, dobrze skomponowanego i funkcjonalnego osiedla mogącego stanowić wizytówkę miasta.  W otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie innych osiedli mieszkaniowych powstanie zespół 5 budynków według koncepcji wypracowanej przez miasto w dialogu z  Grupą Aktywistów Nowy Czarnów reprezentującą mieszkańców  sąsiedniego osiedla.

 

Zgodnie z opracowaną koncepcją, na części działki przy ulicy Lecha o powierzchni 13 tys. m2, powstanie 5 budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą i małą architekturą: drogami wewnętrznymi, parkingami, ciągiem spacerowym, placem zabaw. W pięciokondygnacyjnych budynkach wyposażonych w windy, dostępnych dla osób niepełnosprawnych, powstanie 155 mieszkań 2, 3 i 4 pokojowych o powierzchni od 38 do 64 m2. Wszystkie mieszkania mają balkony lub tarasy oraz przynależne komórki lokatorskie. W podpiwniczeniach czterech budynków zlokalizowano 58 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

 

-  Myślimy kompleksowo o całym mieście dlatego zaoferowaliśmy jako pierwszy samorząd w Polsce realizację całego osiedla z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Liczymy na to, że program Mieszkanie Plus da miastu impuls rozwoju i wyznaczy standard zagospodarowania dla wielu firm deweloperskich  funkcjonujących w mieście. To nie będzie konkurencja dla naszego KTBS - po prostu osoby, które nie mają środków na partycypację będą mogły skorzystać z programu Mieszkanie Plus - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

 

- Kielce zaproponowały wysoką jakość zagospodarowania i połączyły to z wielowymiarowym podejściem do rozwiązania zarówno kwestii mieszkaniowych jak i zwiększania funkcjonalności przestrzeni miejskiej. Nowe osiedle nie tylko wkomponuje się w zieleń miejską, ale będzie też okazją do urządzenia zielonegoterenu rekreacyjnego dla wszystkich mieszkańców dzielnicy. Czekamy na takie projekty, które już na etapie wstępnej oceny wyglądają tak obiecująco i mają wysokie walory urbanistyczne - podkreślił wiceminister Tomasz Żuchowski.

 

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus są realizowane na zasadach rynkowych. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, niższymi niż rynkowe, dostępnymi dla rodzin na lokalnym rynku mieszkaniowym.

 

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

  Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym