Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

XXI Dzień Judaizmu i Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

15-01-2018

 

 

Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza do udziału w obchodach XXI Dnia Judaizmu, które  odbywają się pod hasłem "Pokój! Pokój dalekim i bliskim!". Wykład o historii i filozofii chasydyzmu, spotkanie z profesorem Janem Grosfeldem oraz niezwykły monodram Jerzego Łazewskiego w Kielcach.

 

Dzień Judaizmu w Kościele katolickim obchodzony jest co roku 17 stycznia. Stanowi okazję do budowania braterskich relacji oraz lepszego poznania tradycji judaizmu. W tym roku Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza do udziału w trzech wydarzeniach:

 

14 stycznia, godz. 15.00 - wykład Symchy Kellera zatytułowany "Historia i filozofia chasydyzmu". Jest to kolejne spotkanie w ramach studium "ABC judaizmu dla chrześcijan". Więcej informacji o studium oraz warunki uczestnictwa: www.jankarski.org.pl/abc.

 

15 stycznia, godz. 17.00 - spotkanie z profesorem Janem Grosfeldem zatytułowane "Dlaczego chrześcijanie potrzebują Żydów?". Profesor Grosfeld, zajmując się żydowskimi wpływami na kształt cywilizacji europejskiej, wskazuje na ścisły związek chrześcijaństwa z tradycją judaistyczną oraz potrzebę dialogu, zadając pytania prowokujące do dyskusji. Wstęp wolny.

 

16 stycznia, godz. 18.00 - monodram Jerzego Łazewskiego "Siedem nieb patriarchy Henocha".

 

- Monodram Jerzego Łazewskiego pokazuje wspólne judeochrześcijańskie korzenie Europy. Stanowi pretekst do refleksji nad problemami moralnymi, będąc jednocześnie wyjątkowym dziełem artystycznym. Ta forma włączenia się w obchody Dnia Judaizmu ma być dla nas wszystkich inspiracją - mówi Bogdan Białek.

 

Bilety na spektakl w cenie 20 zł dostępne są w siedzibie Instytutu przy ul. Planty 7. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

27 stycznia, w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Stowarzyszenie im. Jana Karskiego zaprasza mieszkańców Kielc do wspólnej refleksji i modlitwy pod pomnikiem "Menora" oraz na koncert Olgi Avigail Mieleszczuk, a 28 stycznia na specjalny pokaz filmu "Amnezja", po którym odbędzie się spotkanie z bohaterem i scenarzystą filmu Piotrem Piwowarczykiem.

 

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu stanowi wyraz naszej pamięci o milionach niewinnych, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Obchodzony jest co roku w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, by wyrazić hołd wobec cierpienia ofiar Zagłady, o których nikt z nas nie powinien zapomnieć.

 

27 stycznia, godz. 17.00 - zapalenie zniczy pod pomnikiem "Menora" (Al. IX Wieków Kielc) oraz koncert pieśni żydowskich Olgi Avigail Mieleszczuk w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu (godz. 17.30). Wstęp wolny. Olga Avigail Mieleszczuk jest śpiewaczką folklorystyczną i akordeonistką, a także badaczką tradycji muzycznych Europy Wschodniej. Inicjuje projekty promujące wielokulturowość oraz współpracuje z organizacjami promującymi kulturę żydowską.

 

28 stycznia, godz. 16.00 - pokaz filmu "Amnezja" i spotkanie z Piotrem Piwowarczykiem. Film w reżyserii Jerzego Śladkowskiego to opowieść o tym, jak popełnione zło oddziałuje w kolejnych pokoleniach oraz o psychicznym ciężarze bycia świadkiem zbrodni. "Mój dziadek robił ten pogrom" - mówi Piotr Piwowarczyk, kielczanin, bohater filmu i jego scenarzysta, który będzie naszym gościem. Wstęp wolny.

 

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7.

lista aktualności
Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym

 

Newsletter Miasta Kielce

Najciekawsze informacje z życia naszego Miasta
co 2 tygodnie na Twoim mailu!

Zapraszamy do zapisania się na stronie
www.invest.kielce.pl
(na dole strony)

Więcej nie pokazuj tego okna

x