ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Gratka dla fanów gier komputerowych. Pierwsza edycja KPT Game CUP już w styczniu

11-01-2018

Pierwsza edycja turnieju e-gamingowego Kieleckiego Parku Technologicznego odbędzie się w dniach 20-21 stycznia br. Trwają eliminacje online.

Jak informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, turniej jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie branżą e-sportową. - Obserwujemy panujące obecnie na całym świecie trendy. Dlatego Kielecki Park Technologiczny podjął się organizacji pierwszej edycji turnieju KPT Game CUP – mówi i dodaje, że dziś KPT coraz częściej wychodzi poza definicję samego Parku przygotowując zupełnie nowe inicjatywy. – Może w przyszłości uda nam się zrealizować przedsięwzięcia, które pozwolą na przyciągnięcie tu firm, które zajmują się programowaniem gier komputerowych – kontynuuje dyrektor.

Uczestnicy premierowej edycji turnieju mierzą się w grze Counter Strike: Global Offensive. To jedna z najpopularniejszych gier online’owych na świecie. W przyszłym tygodniu poznamy 8 drużyn, które znajdą się w ćwierćfinale 20 stycznia w Kieleckim Parku Technologicznym. Do turnieju KPT Game CUP mogły zgłosić się drużyny 5-osobowe. Wiek uczestników to  minimum 13 lat. Rozgrywki odbywają się w systemie drabiny turniejowej. W fazie eliminacyjnej mogły wziąć udział 64 drużyny. Finał odbędzie się 21 stycznia w KPT. Dla dwóch najlepszych drużyn i najlepszego gracza turnieju  przewidziane są nagrody pieniężne. Pula nagród to 5 tys. zł.

Tymczasem już 19 stycznia w Galerii Korona Kielce (Atrium, poziom -1), która jest partnerem wydarzenia, w godzinach 12.00-19.00 odbędzie się KPT Game CUP - BEFORE. - Podczas BEFORE’a będzie można sprawdzić swoje umiejętności w Strefie Retro, gdzie na 12 przygotowanych stoiskach czekać będą na uczestników gry sprzed 10, a niekiedy 30 lat. Warto wymienić takie tytuły, jak Pacman, Mortal Kombat, River Raid, Dizzy czy Space Invaders - wymienia Marcin Januchta, szef Działu Promocji i PR KPT. Dodatkowo, dla fanów przebrań, zorganizowany zostanie konkurs pn. „NaStrój” na najlepsze przebranie, w którym jury wybierze najciekawszy strój bohatera pochodzącego z gry konsolowej, gry komputerowej, mangi, anime lub komiksu.

- Warto podkreślić, że w wydarzeniu 20 i 21 stycznia w KPT będzie mogła uczestniczyć widownia, czyli inni fani gry Counter Strike, którzy nie zdecydowali się na wzięcie udziału w turnieju - zapowiada Marcin Januchta. Bilety dla widowni dostępne są poprzez stronę: https://bilety.ecn.kielce.pl/rezerwacja/grupa-wydarzen.html?d=3. Przy wejściu odwiedzający będą musieli okazać się dokumentem zawierającym zdjęcie i datę urodzenia oraz przedstawić pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. Cena biletu to 20 zł. Jeden bilet uprawnia do wstępu na całe wydarzenie (2 dni turniejowe).

- W Kieleckim Parku Technologicznym, specjalnie na potrzeby turnieju, powstaną 3 strefy rozrywki: Strefa Retro, Strefa OsuPoli oraz Strefa Free2Play. Za przygotowanie Strefy Retro odpowiada jeden z partnerów - Starachowickie Retro Granie. To coś dla fanów starych, klasycznych gier na konsolach Atari, Sega, Pegazus, Nintendo i PlayStation 1 i 2, w które kiedyś grał cały świat – zapowiada Marcin Januchta.

W przestrzeni Parku pojawią się, stanowiska komputerowe z grami retro oraz konsole, także te z kierownicami i fotelami samochodowymi. Jedną ze stref zorganizuje OsuPoli. Osu to gra muzyczno-zręcznościowa. Użytkownicy tworzą w niej mapy do piosenek, które trzeba odpowiednio wyklikiwać. W rytm muzyki na ekranach graczy pojawiają się różne kształty – jedne trzeba kliknąć, drugie przesunąć, a jeszcze innymi zakręcić. Nie zabraknie też nowinek na rynku gier, które zaprezentowane zostaną w Strefie Free2Play, którą przygotuje zespół GameOn, kolejny partner turnieju. Tu pojawią się takie tytuły, jak Wolfenstein II: The New Colossus, Call of Duty: WWII, Fifa 18, LEGO Ninjago.

Szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są na stronie: www.kptgamecup.pl i profilu FB www.facebook.com/KPTgamecup/

Partnerzy KPT Game CUP: Radio Eska, Tv Świętokrzyska, eSport Kielce, Galeria Korona Kielce, THANKS Agencja Kreatywna, Game On, Inga Drukarnia Cyfrowa, OsuPoli, Axel Media, Starachowickie Retro Granie, Bewitched Gaming Ostrowiec.

Budżet Obywatelski

Newsletter Miasta Kielce

Najciekawsze informacje z życia naszego Miasta
co 2 tygodnie na Twoim mailu!

Zapraszamy do zapisania się na stronie
www.invest.kielce.pl
(na dole strony)

Więcej nie pokazuj tego okna