ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urząd Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

78. rocznica Zbrodni Katyńskiej

10-04-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

O tych faktach nikt miał nie wiedzieć. Zbrodnię przeprowadzono w ścisłej tajemnicy w kwietniu 1940 roku, a ślad o pomordowanych miał zaginąć na zawsze. W 78 rocznicę tamtych wydarzeń, ulicami Kielc przeszedł V Marsz Katyński. Tradycyjnie wyruszył z ulicy Sienkiewicza. Obok przedstawicieli grup rekonstrukcyjnych oraz służb mundurowych, w marszu wzięła udział młodzież szkolna, dla której na pewno była to lekcja historii i patriotyzmu. Aby uczcić pamięć ofiar zbrodni sprzed 78 lat uczestnicy uroczystości przemaszerowali następnie na Cmentarz Partyzancki. Tu pod Pomnikiem Katyńskim złożono kwiaty i zapalono znicze. Marsz zakończył się na Skwerze Pamięci Ofiar Katynia na Kadzielni. Tu delegacje złożyły wieńce przed monumentem "Sen" autorstwa Gustawa Zemły. Marsz jest jedną z inicjatyw organizowanych dla upamiętnienia oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz policji pomordowanych przez sowietów w 1940 r.

Nieodpłatna Pomoc Prawna