ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

"Kolorowy świat klocków" w Muzeum Zabawek i Zabawy

17-05-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

160 modeli klocków, pochodzących z różnych epok, zwiedzający będą mogli zobaczyć w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. „Kolorowy Świat Klocków” to właśnie  nowa wystawa przygotowana przez instytucję.  Skupia ona uwagę na przedstawieniu kolekcji klocków ze zbiorów kieleckiego muzeum, klocków wypożyczonych z Muzeum Narodowego w Warszawie, a także prywatnych kolekcji oraz firm obecnie je produkujących. Najstarsze eksponaty w zbiorach muzeum pochodzą z 1910 roku i zostały wykonane z masy kamiennej, w skład której wchodziła m.in. sproszkowana kreda, żywica czy olej lniany. Kolekcję wzbogacają również modele popularne w okresie PRL-u, a także już te współczesne. Zabawki są idealnym przykładem na to, jak można uczyć poprzez zabawę. Sama wystawa zaś to edukacyjna podróż przez bogactwo klocków, które powstały na przestrzeni lat. Wernisaż wystawy „Kolorowy świat klocków” odbędzie się w piątek 25 maja br. o godz. 17.00 w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Kolekcję będzie można oglądać  przez półtora roku.

Sportowy Turniej Miast i Gmin
Nieodpłatna Pomoc Prawna