ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

"Kielce - miasto przyjazne seniorom" - impreza integracyjna

13-06-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

O tym, że Kielce są miastem przyjaznym seniorom, a oni sami chętnie spędzają aktywnie czas, świadczy ogromne zainteresowanie imprezą integracyjną, na które zaprosili tę grupę mieszkańców prezydent Kielc oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Z kijkami nordic walking seniorzy przeszli na tereny rekreacyjne przy ul. Szczepaniaka. Tu czekały na nich różne konkursy, konkurencje sportowe oraz poczęstunek.

W Kielcach Kluby Seniora istnieją już od 13 lat. Pierwszy z nich został otwarty 15 lutego 2005 roku przy ul. św. Stanisława Kostki z inicjatywy prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego. Projekt wzorowany był na doświadczeniach, jakie w tym względzie miało nasze partnerskie miasto w Niemczech - Gotha.

Osoby starsze korzystają w klubach z tak wielu różnorodnych zajęć, że trudno je wszystkie wymienić: nauka języków obcych, obsługi komputera, zabiegi kosmetyczne, wyjścia na basen, gimnastyka czy wycieczki, to tylko kilka przykładów.

Kluby Seniora są nie tylko po to, aby aktywnie spędzać czas wolny. W placówce przy ul. Żeromskiego 44  bezpłatne zajęcia terapeutyczne prowadzi Świętokrzyskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Parkinsona. Zapraszają w poniedziałek i piątek.

Do 11 działających w Kielcach Klubów Seniora na różnorodne zajęcia uczęszcza stale niemal 1600 osób. Jeszcze w tym roku ma zostać otwarta kolejna tego typu placówka - na osiedlu Podkarczówka.

W tym miesiącu Kielcom przyznano certyfikat „Miasto przyjazne seniorom”.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna