Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Winnicki Chór Kameralny będzie koncertował w Kielcach

15-06-2018

Prezydent Kielc zaprasza na koncert Winnickiego Chóru Kameralnego. Już 16 czerwca br. (sobota) o godzinie 19:00 na kieleckim Rynku wysłuchać będzie można występu tego niezwykłego, składającego się z blisko 50 chórzystów, zespołu.

 

Wydarzenie odbędzie się dla uczczenia obchodzonego w tym roku przez Kielce oraz partnerską Winnicę jubileuszu 60-lecia współpracy. Nawiązana jeszcze 1958 roku pomiędzy władzami regionów kieleckiego i winnickiego kooperacja kontynuowana jest nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

W tym roku Kielce oraz partnerska Winnica (Ukraina) świętują wyjątkowy jubileusz 60 lat współpracy. Nawiązana jeszcze 1958 roku pomiędzy władzami regionów kieleckiego i winnickiego kooperacja kontynuowana jest nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

 

Dla uświetnienia jubileuszu  Miasto Kielce organizuje dwa koncerty Winnickiego Chóru Kameralnego. Już 16 czerwca br. o godzinie 19:00 zapraszamy Państwa na występ tego niezwykłego, składającego się z blisko 50 chórzystów, zespołu na kielecki Rynek w ramach „Koncertowego Lata”. Natomiast 17 czerwca o godz. 11.00 goście zaprezentują się w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej (Osiedle Świętokrzyskie).

 

Winnicki Chór Kameralny pod dyrekcją profesora Witalija Gazińskiego, uhonorowanego tytułem Narodowego Artysty Ukrainy – jest zespołem, którego wykonania charakteryzują się wysokim poziomem artystycznym.  Każdy koncert zmienia się w prawdziwą ucztę duchową, tworząc wyjątkową atmosferę przedstawienia.

 

Chór powstał w 1984 r. - jego członkowie to profesorowie uczelni, nauczyciele szkół i przedszkoli, pracownicy biurowi i studenci. Założyciel i niekwestionowany przywódca chóru - profesor Witalij Gaziński, noszący tytuł Narodowego Artysty Ukrainy jest absolwentem Odeskiego Konserwatorium, gdzie uczył się dyrygowania chórem w klasie profesora Dmitrija Zagrzeckiego.


W krótkim czasie Winnicki Chór Kameralny zdobył serca publiczności w mieście i także poza nim. Repertuar opiera się na dziełach Bacha, Lottiego, Anerio, Leonowicza, Ludkiewicza czy Prokofieffa. Stopniowo repertuar stawał się szerszy i coraz bardziej zróżnicowany. Występy z takimi kompozycjami jak: „Gloria” czy „Requiem” Vivaldiego „Stabat Mater”, Mozarta „Premeteusz” Orbano, „Nie dla wojny” Taniejewa, czy Naisoo stały się ważnymi wydarzeniami w muzycznym życiu miasta. Obecnie repertuar chóru zawiera ponad 700 utworów od renesansu aż po współczesnych kompozytorów.
Chór z Winnicy jest laureatem wielu konkursów międzynarodowych, m.in.: w mieście Mohylów na Białorusi (Grand Prix), Warnie w Bułgarii (Grand prix i 4 nagrody specjalne na Konkursie Dmitrowa), Odessie na Ukrainie (Grand Prix) oraz Moskwie (Grand Prix).
Najbardziej znaczącym wydarzeniem w historii Chóru był międzynarodowy Konkurs  Polifoniczny „Guido Arezzo” w Arezzo we Włoszech w 1997 r. gdzie, jako najlepszy wykonawca muzyki sakralnej, chór został nagrodzony zaproszeniem do Watykanu. W stolicy Świętego Piotra zespół z Winnicy wystąpił w trakcie audiencji u papieża Jana Pawła II, tym samym zyskując Jego uznanie i błogosławieństwo.
Polska, Węgry, Francja, Słowacja, Rumunia, Austria, Niemcy  - to kraje, w których chór reprezentował ukraińska sztukę chóralną.

 

Obecnie Chór Kameralny z Winnicy, jest jednym z najlepszych w kraju, daje 50-60 koncertów rocznie. Jest pełen kreatywnej inspiracji i już niebawem wystąpi w Kielcach, dając 2 koncerty:
- 16 czerwca br. o godzinie 19:00 na kieleckim Rynku
- 17 czerwca o godz. 11.00 w kościele pw. Św. Jadwigi Królowej (Osiedle Świętokrzyskie).

 

Wstęp na oba wydarzenia wolny! Nie może Państwa zabraknąć na tych wyjątkowych koncertach. Już dziś serdecznie zapraszamy!!!

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Lato w Mieście
Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym