ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Sacroexpo i Expositio rozpoczęte

11-06-2018

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

280 wystawców z krajów głównie Starego Kontynentu bierze udział w rozpoczętych dziś w Kielcach dwóch dużych imprezach wystawienniczych: Sacroexpo i Expositio.
Koncert pieśni religijnych w wykonaniu Weroniki Cieślik, uczennicy Szkoły Muzycznej w Bielsku – Białej, rozpoczął uroczystość otwarcia kolejnej, 19. edycji Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo i odbywającego się równolegle po raz dziwiąty Europejskiego Salonu Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO. Dzięki wspomnianym kielecki ośrodek wystawienniczy przez kilka dni jest miejscem, w którym sacrum spotyka się z profanum.
W wymiarze biznesowym obie imprezy targowe zgromadziły ponad 280 wystawców z wielu krajów głownie Starego Kontynentu, którzy oferują m.in. ornaty i inne szaty liturgiczne, komunikanty, w tym te z niską zawartością glutenu, wina mszalne, wydawnictwa religijne, elementy wyposażenia kościołów, naczynia liturgiczne, witraże, wyroby snycerskie i wiele, wiele innych. Ta bardzo bogata i różnorodna oferta spotyka się z ogromnym zainteresowaniem gości targów. To znak, że organizacja takiego wydarzenia, w tej części Europy ma głęboki sens.
Targom towarzyszy bardzo ważne wydarzenie czyli wręczenie medalu Papieskiej Rady ds. Kultury – Per Artem ad deum. W tym roku medal trafi do Aleksandra Sokurowa, rosyjskiego reżysera i scenarzysty oraz ojca profesora Andrzeja Kłoczkowskiego, dominikanina, teologa i filozofa.
Sacroexpo i Expositio potrwają do środy 13 czerwca.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna