ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Miasto Kielce wyróżnione za bezpieczeństwo obywatelskie

12-06-2018

W Korytnicy nad Chańczą przyznano coroczne nagrody za osiągany przez poszczególne powiaty województwa świętokrzyskiego poziom bezpieczeństwa.  Była to już XIX edycja nagrody „KOZIOŁKA”. Pierwsze miejsce w tym wyjątkowym konkursie zajęło miasto Kielce, drugie miejsce przyznano powiatowi starachowickiemu, a na trzeciej pozycji uplasował się powiat Kielecki. Nagrodę odebrał Zastępca Prezydenta Kielc Andrzej Sygut wraz z pracownikami Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM, którzy koordynowali działania służb z ramienia Ratusza. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Dyrektor Biura Prewencji Komendy Główniej Policji insp. Robert Kumor, Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach insp. Dariusz Augustyniak oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie województwa świętokrzyskiego.

Głównym celem Nagrody Koziołka jest wspieranie aktywności i publiczna promocja powiatów, na terenie których działające osoby fizyczne i prawne przyczyniają się do znaczącej poprawy stanu bezpieczeństwa obywatelskiego oraz zabezpieczenia majątku państwowego i prywatnego. Istotnym była także chęć wyrażenia im uznania za wkład pracy i zaangażowanie w realizację programu „Bezpieczne Świętokrzyskie”

Przyznanie I miejsca miastu Kielce to przede wszystkim docenienie przez kapitułę zrealizowanych przedsięwzięć profilaktycznych obejmujących bezpieczeństwo w miejscach publicznych, bezpieczeństwo imprez masowych oraz obszar ruchu drogowego.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna