ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Uroczyste przekazanie sprzętu dla OSP Niewachlów odbyło się na kieleckim Rynku

12-07-2018

Uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa drogowego Ochotniczej Straży Pożarnej Kielce- Niewachlów odbyło się dziś na kieleckim Rynku. W spotkaniu  udział wzięli przedstawiciele władz Kielc, Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, straży pożarnej oraz parlamentarzyści.

Sprzęt został sfinansowany z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, a także Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości w kwocie 66 330 zł. Przekazanie tych funduszy dla OSP w całej Polsce pozwala na realne zwiększenie pomocy dla ofiar wypadków.

Strażacy-ochotnicy są często pierwsi na miejscu wypadków drogowych i to od ich natychmiastowej pomocy zależy życie poszkodowanych. Dzięki przygotowanemu w Ministerstwie Sprawiedliwości programowi finansowanemu z Funduszu Sprawiedliwości, do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy.

W 2018 roku dotacje ze środków Funduszu Sprawiedliwości na wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa otrzymało 98 gmin z terenu województwa świętokrzyskiego na łączną kwotę 5 452 029,40 zł.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna