ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Zakład produkcyjny Tegeno już otwarty

12-07-2018

Nowoczesny zakład produkcyjny firmy Tegeno wybudowany na terenie nabytym od Kieleckiego Parku Technologicznego został już oddany do użytku. Na terenie o powierzchni blisko 12 tys. mkw. odbywa się  produkcja podzespołów do maszyn wykorzystywanych w przemyśle opakowaniowym i tytoniowym. Spółka wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne.

Tegeno dostarcza narzędzia producentom maszyn, a także użytkownikom końcowym na całym świecie. Produkcja narzędzi maszynowych do pionowego i poziomego zgrzewania opakowań, noże przemysłowe, czy maszyny tnące tytoń produkowane są przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Co ważne, firma oferuje także możliwość zaprojektowania produktów na życzenie klienta.
Spółka od ponad 5 lat jest lokatorem Kieleckiego Parku Technologicznego. Wcześniej oddział mieścił się w hali Roma Tech na powierzchni 600 mkw. Dynamiczny rozwój spowodował, że przestrzeń ta przestała być dla nich wystarczająca. W 2016 r. firma nabyła od KPT teren o pow. 12 tys. mkw., który Park uzbroił dzięki unijnemu wsparciu. Wybudowano na nim jednokondygnacyjną halę produkcyjno-magazynową z dwupiętrową częścią biurową. - Jesteśmy dumni, że spółka tak dynamicznie się rozwija, a technologia wykorzystywana w zakładzie trafia na międzynarodowe rynki. Działalność firmy przyczynia się do poprawy jakości infrastruktury tej części miasta, a także do powstawania nowych miejsc pracy – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Obecnie firma poszukuje operatorów obrabiarek CNC, technologów oraz programistów elektrodrążarek.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna