Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Rozpoczyna się Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

10-08-2018

Już w weekend startuje IV Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!,  adresowany, zgodnie ze swoją nazwą, nie tylko do widzów najmłodszych, ale też nastolatków, a właściwie całych rodzin. Ideą przedsięwzięcia, organizowanego przez Teatr „Kubuś” już od czterech lat, jest zaproszenie do wartościowej rozrywki wszystkich tych, którzy spędzają lato w mieście, albo odwiedzają nasz region turystycznie. Co ważne, festiwal rozgrywa się podczas trzech sierpniowych weekendów (11-12, 18-19, 25-26 sierpnia), a więc okazji do obcowania z teatrem jest naprawdę sporo. Warto z nich skorzystać, bo program Hurra! ART! to najciekawsze teatralne propozycje z całej Polski, różnorodne w konwencjach i formie.  

 

W Kielcach nie zabraknie spektakli aktorskich, ale pojawią się też przedstawiania czerpiące z teatru ruchu, tańca, scenicznej improwizacji. Dla zupełnych maluchów, tzw. najnajów przygotowano przedstawienie „Mała wielka podróż” wyprodukowane przez Art Fraction Foundation i Open Window Theatre, we współpracy z Teatrem Narodowym w Bergen oraz „Kuuki” autorstwa Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People. Z kilkulatkami warto obejrzeć „Małą drakę o zwierzakach” Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, improwizowane show Pauliny Drzastwy i Katarzyny Lalik „Kula Zabawula” oraz „Dwie wyspy” z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Dla dzieci nieco starszych, w wieku od 7 lat, wystąpi białostocka Grupa Coincidentia, która zaprezentuje spektakl „Straszka pospolita”.

 

W  nadchodzącej edycji przeglądu - podobnie jak roku temu – pojawi się rozbudowana oferta dla nastolatków: nagradzani „Krzyżacy” z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku, „Sposób na Alcybiadesa” z Teatru im. J. Osterwy w Lublinie, „Sztuka latania” (z „Kubusia”) oraz inscenizowane czytanie sztuki „Strajk Buziaków”, zrealizowane przez młodzież z kieleckich szkół.

 

Stały punkt Hurra! ART! to pokazy filmów krótkometrażowych dla dzieci i młodzieży, organizowane we współpracy z Lubelskim Festiwalem Filmowym. Nowością są bajkowe słuchowiska, zaplanowane z myślą o osobach niewidomych, ale warto  dodać, że część wydarzeń tegorocznego Hurra! ART! będzie też dostosowana do odbioru osób niesłyszących.

 

Nowym akcentem wakacyjnego przedsięwzięcia są trwające właśnie warsztaty medialne dla nastolatków, którzy stworzą festiwalową gazetę i będą na bieżąco relacjonować przegląd (również w kieleckich mediach). A wśród innych dodatkowych wydarzeń towarzyszących spektaklom jest m.in. „Spacer z pasją”.

 

Pomysłodawcą IV Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! jest dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” – Robert Drobniuch, a kierownikiem programowym – Justyna Czarnota (na co dzień szefowa działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie). Zaproponowany przez nich tegoroczny repertuar imprezy odbywa się pod hasłem  „Odwagi” , które ma wyrażać zachętę do spotykania z teatrem i sztuką oraz pasjonujących wypraw w głąb wyobraźni.

 

Zapraszamy więc do wspólnej zabawy i oswajania codziennych lęków, tak aby nie bać się uczuć, marzeń i radosnego odkrywania świata.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach festiwalu, a także pełny program imprezy są dostępne na stronie: www.teatrkubus.pl

 

lista aktualności
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Lato w Mieście
Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieodpłatna Pomoc Prawna
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym