ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Sierpień pod znakiem ciekawych wystaw w BWA

03-08-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Początek sierpnia w kieleckim Biurze Wystaw Artystycznych naznaczony jest wernisażem trzech ekspozycji. Pierwszą z nich jest wystawa prac autorstwa Renaty Jaworskiej, dla której bazę stanowi mapa. To mapy miejsc, naznaczonych obecnością artystki. Większość z prac to obiekty wielkoformatowe. Są też i miniaturki, które zachwycić mogą precyzją wykonania.

Tuż obok, w przestrzeni Małej Galerii, instalowana jest wystawa tkaniny, papieru czerpanego i batiku autorstwa Anny Popowej z Ukrainy. Artystka tworzy we Lwowie, a motywem przewodnim prezentowanych prac jest nastrój, a w zasadzie jego zmienność.

Wreszcie w Galerii Dolnej mamy do czynienia z pracami, będącymi efektem spotkania nie tylko dwóch artystów, ale i zarazem dwóch kultur. Wspólną płaszczyzną twórczą stał się kolor żółty, który w obu kręgach kulturowych kojarzony jest z czymś bardzo pozytywnym. Yellow to prezentacja, oparta na plastycznym dialogu oryginalnych prac Marii Polakowskiej-Prokopiak i Siraja Saxeny. Pomysł jej zorganizowania zrodził się na plenerze wikliny artystycznej w Arboretum w Bolestraszycach w lipcu 2017 roku, gdy podczas autorskich prezentacji tych dwoje, wcześniej nie znających się artystów, z zaskoczeniem odkryło formalne i treściowe podobieństwa swoich twórczości.
Wszystkie wystawy będzie można oglądać w galeriach Biura Wystaw Artystycznych do 1 września.

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna