ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz syryjskich dzieci

03-08-2018

Hojność uczestników Festiwalu Harcerskiego oraz Festiwalu Alleluja czyli Happy Day przerosła oczekiwania. Podczas zbiórek zorganizowanych w trakcie trwania tych dwóch wydarzeń wolontariuszom MOPR udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych w ramach akcji "Kielce dla Syrii". Za te środki można utrzymać przez miesiąc 250 syryjskich dzieci, zapewniając im dach nad głową, wyżywienie i naukę. DZIĘKUJEMY!

Kolejne wydarzenie dedykowane Akcji Kielce dla Syrii już 24 sierpnia. Muzeum Historii Kielc oraz Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza wszystkich mieszkańców Kielc do wspólnego tworzenia kartek z wakacji z motywami charakterystycznymi dla naszego miasta. Wykorzystana zostanie technika linorytu przygotowana przez wszechstronnie utalentowane plastycznie i graficznie Monikę Cybulską i Karolinę Kozieł z kieleckiego BWA.

Przypominamy, że akcja "Kielce dla Syrii" ma charakter charytatywny, a jej głównym celem jest zebranie środków finansowych na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia połączonych z programami terapeutycznymi, a także pomocy edukacyjnej dla syryjskich dzieci i młodzieży - ofiar wojny.

W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło niemal 400 tys. ludzi, w tym ponad 20 tys. dzieci. Akcja „Kielce dla Syrii” potrwa do 30 września 2018 r. W jej ramach planowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych,  aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc. Celem jest zebranie minimum 400 tysięcy złotych. Im więcej środków zostanie zebranych, tym większej liczbie dzieci i młodzieży uda się pomóc.

Partnerami projektu są: papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz rektorzy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej.

Patronat honorowy nad Akcją objęli: JE Jan Piotrowski biskup ordynariusz diecezji kieleckiej, Beata Kempa, minister - członek Rady Ministrów, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski.

Ambasadorami Akcji zostali: Sławomir Szmal, kielecki sportowiec - bramkarz PGE VIVE Kielce, kieleckie pięcioraczki Natalia, Julia, Oliwia, Karolina i Maja wraz z rodzicami Państwem Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami oraz Mariusz Ostrowski - kielczanin, znany i lubiany aktor filmowy i teatralny.

Kielce są trzecim miastem w Polsce, które prowadzi tego typu kampanię. W pomoc dla Syrii zaangażowały się ponadto Wrocław i  Lublin.

Akcja zainicjowana przez Prezydenta Miasta Kielce Wojciecha Lubawskiego potrwa do 30 września br. Przypominamy o możliwości dokonywania wpłat na konta bankowe:
Pomoc Kościołowi w Potrzebie – BOŚ BP o/Warszawa 25 1540 1287 2216 7752 4806 0001
Caritas -  21 1050 1416 1000 0005 0011 5811
z dopiskiem "Kielce dla Syrii"
oraz wysyłania sms-ów o treści RATUJE  na numer 72 405 (koszt 2,46 zł z VAT).

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna