ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Familijne warsztaty w Energetycznym Centrum Nauki

09-08-2018

Na familijne warsztaty organizowane z Fundacją Naukową Twórcze Myślenie w najbliższą sobotę, 11 sierpnia, zaprasza Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.

Zajęcia poprowadzi profesor Pytalski z Fundacji. Uczestnicy poznają tajemnice mrówczego świata i zgłębią wiedzę z myrmekologii. To nauka zajmująca się badaniem mrówek w ich środowisku naturalnym oraz sztucznym. Podczas zajęć dzieci będą mogły bliżej poznać te pospolite, wszechobecne, lecz wyjątkowe owady, których społeczne zwyczaje, różnorodne zachowania mogą zadziwiać w niebywały sposób. Jedna mrówka to mały osobnik, ale cała grupa to prawdziwe imperium! Czym zajmują się mrówki i czy mają podzielone obowiązki? Co i jak jedzą? W jaki sposób się komunikują? Jakie znamy mrówcze gatunki i czy wszystkie są pożyteczne? Zapraszamy do zgłębienia wszelkich tajemnic tego mikroskopijnego świata. Uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się mrówkom z bliska i zaobserwować je w formikariach, czyli specjalnych insektariach służących do hodowli mrówek.

Warsztaty odbędą się 11 sierpnia o godz. 13:00 oraz 14:00. Koszt udziału wynosi 8 zł/os. Zajęcia trwają 45 minut. Bilety można kupić przez stronę internetową .

Lato w Mieście
Nieodpłatna Pomoc Prawna