ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Czas na rower - ruszyły Targi Kielce BIKE-EXPO

13-09-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Fani jednośladów powinni obowiązkowo zarezerwować w swoich kalendarzach czas właśnie na to wydarzenie. Rozpoczęły się Targi BIKE-EXPO. Po raz dziewiąty producenci rowerów oraz miłośnicy dwóch kółek spotkają się na Międzynarodowych Targach Rowerowych w stolicy województwa świętokrzyskiego - największym branżowym wydarzeniu w kraju. W kieleckim ośrodku wystawienniczym zebrało się blisko 250 wystawców z 15 krajów Europy i Azji, prezentując swoje produkty na 11 tysiącach metrów kwadratowych. Na stoiskach zobaczyć możemy rowery miejskie, crossowe, trekkingowe czy szosowe. Można spotkać wiele nowości, a także zapoznać się z bogatą ofertą rowerów elektrycznych, które ostatnio zdobywają rynek z uwagi na coraz niższą cenę oraz zastosowanie nowoczesnych, wytrzymałych baterii.
Nie zabrakło również oferty dla najmłodszych rowerzystów oraz tych,   którzy cenią sobie nowoczesny design.  Znaleźć można również funkcjonalne przyczepki oraz foteliki rowerowe. Dodatkowo wielu wystawców prezentuje szereg akcesoriów poprawiających bezpieczeństwo użytkowników jednośladów, jak np. odblaskowe kamizelki, specjalną odzież czy właśnie kaski.
Ciekawym pomysłem podczas Targów Kielce BIKE- EXPO jest darmowa strefa do testowania jednośladów,  przygotowana przez organizację ExtraEnergy. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie podziwiać je na największych imprezach branży rowerowej na świecie.  Z toru będzie mógł skorzystać każdy wystawca targów, dając swoim klientom możliwość przetestowania rowerów. Tor będzie również dostępny nieodpłatnie osobom zwiedzającym wystawę.
Targom, jak co roku, towarzyszą różnorodne imprezy, spotkania szkoleniowe oraz branżowe, pokazy oraz konferencje. Nie zabraknie również spotkania ze sportowcami oraz uczestnikami triathlonów, którzy opowiedzą m.in. o przygotowaniu i odpowiednim doborze roweru do zawodów.  Międzynarodowe Targi Rowerowe potrwają do soboty 15 września. W tym dniu Urząd Miasta Kielce wraz z Targami Kielce zapraszają także wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Wielkiej Paradzie Rowerowej „Od bicykla do elektryka”, powiązanej z rozpoczynającym się Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Wyruszy ona o godzinie 11.00 z Rynku i dotrze do kieleckiego ośrodka wystawienniczego, gdzie odbywać się będzie Dzień dla Publiczności w ramach targów Kielce BIKE-EXPO.

Nieodpłatna Pomoc Prawna