ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Odzyskanie niepodległości Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

Udogodnienia dla pasażerów miejskich autobusów

10-10-2018

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

W tablice koralikowe, dzięki którym pasażer jadący autobusem widzi dokładnie wszystkie przystanki na trasie danej linii oraz aktualną lokalizację, system zapowiedzi głosowych oraz dwufunkcyjne automaty do sprzedaży biletów do połowy przyszłego roku będą wyposażone wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Kielcach.

Cały tabor liczy obecnie 188 pojazdów. 25 z nich, autobusy hybrydowe - przewożące pasażerów od lutego tego roku, mają zainstalowane wszystkie z wymienionych udogodnień. W kolejnych 40, zakupionych ze środków unijnych w latach 2009-2010, działa system zapowiedzi głosowych. Te trzeba wyposażyć jeszcze w tablice koralikowe oraz dwufunkcyjne automaty umożliwiające zakup biletów kartą płatniczą. Natomiast pozostałe 123 autobusy, będące własnością MPK, czeka montaż zarówno tablic koralikowych, systemu zapowiedzi głosowych oraz dwufunkcyjnych biletomatów.

Montaż tablic koralikowych oraz systemu zapowiedzi głosowych ma się zakończyć do maja przyszłego roku, zaś dwufunkcyjne biletomaty będą działały we wszystkich kieleckich autobusach do końca czerwca.

Zakup i montaż automatów do sprzedaży biletów, wewnętrznych tablic LCD „koralikowych”  oraz doposażenie autobusów w urządzenia systemu zapowiedzi głosowych jest współfinansowany środkami pochodzącymi z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

Nieodpłatna Pomoc Prawna