Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Antysmog - Kongres Ekologii Powietrza Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

O Kongresie Ekologii Powietrza z przedstawicielami KOF

06-02-2019

Kielce i region świętokrzyski również borykają się z problemem smogu. Z inicjatywy Prezydenta Kielc Bogdana Wenty oraz Radnego Miasta Kielce Macieja Burszteina, 28 lutego 2019 r. w Targach Kielce odbędzie się I Kongres Ekologii Powietrza. Wydarzenie będzie towarzyszyć XXII Międzynarodowym Targom Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XVII Targom Odnawialnych Źródeł Energii ENEX oraz XX Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH. Tematyce I Kongresu Ekologii Powietrza poświęcone zostało  spotkanie w ratuszu z udziałem przedstawicieli władz miasta oraz włodarzy gmin uczestniczących w projekcie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego.

 

 

#Antysmog - pierwsze takie wydarzenie w regionie

 

Kongres Ekologii Powietrza to spotkanie dedykowane wszystkim, którym jakość powietrza w regionie, ale także w całej Polsce nie jest obojętna. Celem wydarzenia jest poszerzenie wiedzy naukowej na temat zjawiska smogu, szerzenie dobrych praktyk, promowanie programów antysmogowych oraz otwarta debata o rozwiązaniach dobrych dla miasta i regionu. Kongres podzielono na cztery panele – pierwszy, który rozpocznie się o 10:00 dedykowany jest dzieciom i młodzieży ze szkół województwa świętokrzyskiego. Podczas tej części młodzi dowiedzą się czym jest smog i jak na co dzień można z nim walczyć. Ważnym elementem panelu będzie finał konkursu „Zaloguj czyste powietrze”.

 

Oficjalne rozpoczęcie konferencji planowane jest na 12:00, a udział w tej części potwierdził Wicepremier Jarosław Gowin, Minister Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Podczas kolejnego panelu, dedykowanego samorządom i urzędnikom, zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk z gmin, które skutecznie walczą z problemem smogu. Panel dedykowany jest biznesowi, a więc właścicielom przedsiębiorstw oferujących produkty proekologiczne, ale także szefom firm, których działalność wpływa na jakość powietrza. Kongres Ekologii Powietrza ma być miejscem łączenia ekologii w biznesie. Udział w tej części zapowiedziała Minister Przedsiębiorczości i Technologii - Jadwiga Emilewicz. Ostatnia część spotkania dedykowana jest mieszkańcom Kielc i regionu. Podczas moderowanej dyskusji kielczanie będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób miasto walczy ze smogiem, jakie programy proekologiczne są realizowane przez władze i w jaki sposób można z nich skorzystać. Nie zabraknie również miejsca na pytania do włodarzy.

 

Targi ENEX/ ENEX Nowa Energia oraz EKOTECH

 

I Kongres Ekologii Powietrza towarzyszy targom ENEX/ ENEX Nowa Energia oraz Ekotech, które co roku przyciągają setki zwiedzających. Wystawa ENEX/ ENEX Nowa Energia trwać będzie od 27 do 28 lutego, EKOTECH zaś od 27 lutego do 1 marca. Tradycyjna energia i jej pozyskiwanie stanowi niezwykle ważną część polskiego przemysłu, a przedsiębiorstwa trudniące się jej pozyskiwaniem są siłą napędową rodzimej gospodarki. Targi Enex/ Enex Nowa Energia od lat stanowią miejsce spotkań branży  skupionej wokół energii pozyskiwanej w tradycyjny, ale także nowatorski sposób. EKOTECH zaś to wydarzenie, które już od 20 lat zrzesza branżę ochrony środowiska i gospodarki odpadami. W Targach Kielce spotykają się więc przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów oraz pracownicy naukowi. Targi  dają możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi redukcji odpadów ich segregowaniem oraz czystości przestrzeni publicznej. Organizatorzy targów stawiają na dzielenie się wiedzą. Podczas wydarzeń proponowanych jest szereg konferencji. Nalezą do nich m.in. Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami, „Wyzwania dla samorządowców – recykling i finansowanie systemu gospodarki odpadami”, Giełda Recyklingu oraz Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu. Podczas targów ENEX odbędzie się zaś konferencja ENEGRIA PL, Forum Fotowoltaiczne Solar+ i Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła. Zeszłoroczne Targi ENEX/ ENEX Nowa Energia oraz towarzyszące im targi EKOTECH odwiedziło ponad 4 tysiące zwiedzających. Wśród wystawców znalazły się firmy z regionu takie jak DEFRO, PGE Dystrybucja czy Eneris.

 

 

Więcej na www.antysmog.targikielce.pl

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Lato W Mieście 2017
Baza Ofert Inwestycyjnych
Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2015-10, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym