Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Muzeum Historii Kielc

15-03-2019

Z okazji Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, których gospodarzami w 2019 r. są Kielce, Muzeum Historii Kielc zaprasza na dwa spotkania.

Pierwsze ze spotkań, 22 marca o godz. 18.00, to gratka dla fanów sportu. Na tę szczególną okoliczność red. Antoni Pawłowski poprowadzi spotkanie pt. „Wielkie dni węgierskiego sportu”, przypominając m.in. węgierską „złotą jedenastkę” piłkarską i złote lata węgierskiego boksu. Ponadto opowie o zmaganiach kieleckich i węgierskich sportowców.

24 marca (niedziela) o godz. 12.00 muzeum będzie gościć mieszkającą w Kielcach od 1967 r. Węgierkę, Panią Saroltę Bałagę, która przedstawi opowieść rodzinną pt. „Polscy uchodźcy na Węgrzech w latach II wojny Światowej”. Przypomni losy polskich oficerów i pomoc jakiej im udzielała jej rodzina na Węgrzech. Podzieli się również kieleckim wątkiem rodzinnej historii, gdyż jej dziadek przebywał w Kielcach w czasie I wojny światowej.

wstęp wolny