Kobiety z prezydentem Kielc o Radzie Kobiet

15-03-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Kolejne spotkanie przedstawicieli władz miasta ze środowiskami kobiecymi odbyło się w ratuszu. - Jestem pozytywnie nastawiony. Widać, że dzisiaj środowisko pań znajduje wspólny język i chce znaleźć jak najlepsze rozwiązania - podkreślił prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W efekcie poprzednio zorganizowanych spotkań i  rozmów zaproponowano, aby przyszła Rada Kobiet była 15-osobowa. Pięć pań z tej grupy stanowiłoby reprezentację do kontaktów z Urzędem Miasta Kielce. - Rada będzie działała na rzecz kobiet. Będzie ciałem doradczym prezydenta Kielc orz ciałem konsultacyjnym - takie założenia działania przedstawiła Iwona Wielgus.

W dalszej kolejności inicjatorki powołania Rady Kobiet deklarują działania wspierające edukację. Co kwartał rada prezentowałaby to, co zostało zrobione.  Konsultowała z innymi kobietami, jakie są potrzeby.

Danuta Papaj, pełnomocnik prezydenta Kielc podkreśliła, jak ważne jest, aby kobiety łączyły się w dyskusji i pracy na rzecz spraw ich dotyczących. Powiedziała, że nie ma znaczenia, jakie poglądy reprezentują. Kolejne spotkanie w sprawie powołania Rady Kobiet zaplanowane jest na godz. 16.00, 9 maja.

Praca w Radzie ma mieć charakter społeczny.