Staże w ramach projektu pn. "Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w Kielcach"

15-05-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

STAŻE W RAMACH PROJEKTU

„NOWOCZESNE SZKOLNICTWO ZAWODOWE W KIELCACH”

POSZUKIWANI PRACODAWCY

Gmina Kielce poszukuje pracodawców chętnych do przyjęcia ucznia na staż zawodowy organizowany w ramach projektu pn. „Nowoczesne szkolnictwo zawodowe w Kielcach” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Poszukiwani są pracodawcy, którzy chcą przyjąć uczniów na staż, w okresie od końca czerwca do końca sierpnia 2019 roku, w następujących zawodach:

- technik reklamy,

- technik elektryk,

- technik informatyk,

- technik logistyk,

- technik mechatronik,

- technik fotografii i multimediów,

- technik grafiki i poligrafii cyfrowej,

- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej,

- technik budownictwa,

- technik analityk,

- technik ochrony środowiska.

Obowiązki pracodawcy:

1. Zaznajomienie stażysty z programem stażu oraz z jego obowiązkami i uprawnieniami.

2. Przeszkolenie stażysty na zasadach przewidzianych dla pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz zapoznania go z obowiązującym u niego regulaminem pracy.

3. Zorganizowanie i realizacja stażu zgodnie z przyjętym programem w wymiarze 150 godzin, w godzinach pomiędzy 6.00 i 22.00 od poniedziałku do piątku. Liczba godzin pracy w ciągu dnia nie może przekroczyć  8 w ciągu dnia pracy, 7 w przypadku osoby niepełnosprawnej, a 6 w przypadku osób poniżej 16 roku życia.

4. Przydzielenie stażystom opiekuna. Opiekunowi stażysty z racji wypełniania dodatkowych obowiązków przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości do 10%  jego pensji zasadniczej, w kwocie maksymalnie 500,00 zł brutto za realizację 150 godzin stażu. Poniesione przez Pracodawcę koszty dodatku do wynagrodzenia opiekuna zostaną zrefundowane przez Gminę Kielce na podstawie wystawionych not obciążeniowych.

5. Przeprowadzenie staży zgodnie z najlepszymi praktykami, zapewniając bezpieczeństwo i higienę pracy.

6. Zapewnienie odpowiednich warunków związanych z realizacją staży u Pracodawcy.

7. Udokumentowanie realizacji staży poprzez potwierdzone karty czasu pracy  (podpis Stażysty, podpis Opiekuna stażysty, godzina rozpoczęcia i zakończenia pracy w poszczególnych dniach, ilość przepracowanych godzin) oraz  wystawienie karty oceny stażu.

Pracodawcy chcący przyjąć uczniów na staże proszeni są o zgłaszanie się do Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, e-mail: , tel. 41-367-66-22,  41-367-66-25

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin