Europejski Kongres Gospodarczy

15-05-2019

Dziś ostatni dzień trwającego w Katowicach Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Podczas tego prestiżowego wydarzenia do Katowic na 3 dni przybyli przedstawiciele polityki i wielkiego biznesu, łącznie ponad 8000 osób. Odbyło się 100 sesji tematycznych, w których dyskutowali prelegenci reprezentujący różne sfery życia publicznego oraz firmy prywatne, wymieniając opinie i wspólnie szukając odpowiedzi na pytania o przyszłość polskiej ekonomii na tle Europy.

Dziś o godz. 13:30 prezydent Bogdan Wenta, bierze udział w debacie o tematyce związanej z jego piłkarską przeszłością i wielką pasją - sportem. Sesja pt. Sport - zarządzanie klubami dotyczy m.in. roli samorządów w zarządzaniu klubem sportowym, modeli zarządzania, sposobów wykorzystania infrastruktury sportowej. Do udziału w dyskusji obok prezydenta Kielc zaproszeni zostali także m.in. Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca, Krzysztof Ignaczak, prezes, Asseco Resovia Rzeszów SA, Marcin Janicki, prezes zarządu, GKS GieKSa Katowice SA czy Karol Klimczak, prezes zarządu, KKS Lech Poznań SA. Moderacja - Paweł Czado, dziennikarz Gazety Wyborczej.

W tym roku ich uwaga gości Kongresu skupiona jest również na startupach. To za sprawą wydarzenia towarzyszącego Kongresowi Gospodarczemu - European Start-up Days - kończącej się dziś, dwudniowej imprezy w całości poświęconej nowym firmom typu sturtupowym.   W ramach tego wydarzenia, w dn. 14 i 15 maja odbywał się finał konkursu Start-up Challenge, podczas którego najlepsze start-upy z Białorusi, Niemiec, Polski, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz USA prezentowały swe usługi i rozwiązania. W tym prestiżowym gronie znalazł się AI FORCE 1 - firma z Kielc, oferująca system My Social Seller (MSS) - chatbota do sprzedaży produktów i usług oraz obsługi klientów poprzez media społecznościowe lub stronę internetową.

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin