III Kieleckie Dni Energii

07-06-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Prezydent  Kielc zaprasza na III Kieleckie Dni Energii w dniach 7 i 8 czerwca br. Dziś na terenie  Zespołu Szkół Elektrycznych w godzinach od 10.00 do 15.00 odbywa się impreza edukacyjno - informacyjna poświęcona poprawie efektywności energetycznej oraz Odnawialnym Źródłom Energii. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji  między innymi: kino Hybrydowe zasilane energią wytworzona przy użyciu mięśni, wystawę poświęconą problemowi zmian klimatycznych, pokazującą w jaki sposób każdy z nas może dbać o klimat na ziemi, solarną pracownię edukacji ekologicznej, w której uczestnicy korzystając z pracowni komputerowej zasilanej modułami fotowoltaicznymi będą mogli zapoznać się z zaletami OZE, EKO Memory - gry planszowe, którym towarzyszy edukacja ekologiczna oraz Eko Puzzle - wielkoformatowe puzzle na temat chronionych gatunków roślin i zwierząt. Przez cały dzień na przygotowanych stoiskach czekają na najmłodszych  do rozwiązania krzyżówki, labirynty, zagadki oraz wiele innych gier, quizów i zabawy z energią.

Zapraszamy również do Apteki Wyobraźni Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie będą przeprowadzane warsztaty pt. „Jak chronić coś, czego nie widać?”.

W sobotę 8 czerwca w godzinach 11.00-16.00 zapraszamy do Energetycznego Ogrodu Doświadczeń przy ul. Olszewskiego 6,  na piknik popularnonaukowy z okazji Dnia Dziecka,"Naukowa karuzela" oraz na Dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy w godzinach 12:00-18:00, gdzie odbędą się obchody 40-lecia Muzeum Zabawek i Zabawy oraz 10-lecia Fundacji "Dr Clown".

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez Ministerstwo Energii.

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin