Na upały - kurtyny wodne i poidełka

10-06-2019

Trzy nowe kurtyny wodne ustawiły Wodociągi Kieleckie, aby przynieść ulgę mieszkańcom zmagającym się z upałami. Wodociągowa spółka zachęca też do picia darmowej kranówki z poidełek ustawionych w miejscach publicznych. Trzy kurtyny wodne Wodociągów Kieleckich, które miały swoją premierę pod koniec zeszłego lata, znów stanęły w Kielcach - na Rynku, placu Artystów i placu Literatów (Czterech pór roku). Są to tzw. zamgławiacze, które tworzą z wody przyjemną chłodzącą mgiełkę. Takie kurtyny skutecznie chłodzą, ale oszczędzają wodę, której zużycie jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsze (zależnie od typu urządzenia) niż w przypadku strażackich kurtyn wodnych. Urządzenia będą włączane w godzinach największego upału.

Równocześnie w związku z upałami Wodociągi Kieleckie przypominają, że mieszkańcy mogą za darmo gasić pragnienie w poidełkach (pitnikach) ustawionych w miejscach publicznych. Wodę z poidełek można pić bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

Wodociągi Kieleckie udostępniają pitną wodę w następujących poidełkach:

- ul. Bernardyńska 34 na Karczówce

- ul. Kasprowicza (park im. Dygasińskiego na Bocianku)

- ul. Łopuszniańska 54

- ul. Ogrodowa (park miejski im. S. Żeromskiego)

- ul. Spacerowa (skwer im. Szarych Szeregów)

- ul. Sienkiewicza 28 (między ulicami Dużą i Małą).

Z poidełka można również korzystać w Zagnańsku, przy placu zabaw i strefie rekreacji oraz w Nowinach obok Urzędu Gminy przy ul. Białego Zagłębia. Woda w poidełkach jest regularnie badana przez wodociągowe laboratorium oraz stację sanitarno-epidemiologiczną. Mogą ją pić osoby w każdym wieku, bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin