Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Uwaga - zmiany w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

09-07-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach informuje, że dziś rozpoczął się remont nawierzchni na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 w Kielcach (skrzyżowanie ulic Jesionowej i Świętokrzyskiej z ulicą Warszawską). Uwaga na zmiany organizacji ruchu.
 

Prace obejmą całą powierzchnię skrzyżowania i będą polegały na frezowaniu zniszczonej nawierzchni, wykonaniu nowych warstw bitumicznych, regulacji studzienek, naprawach w obrębie wysepek kanalizujących. Ruch w czasie robót będzie się odbywał po jezdniach zawężonych do 1 lub 2 pasów ruchu. Ruch będzie sterowany za pomocą czasowej sygnalizacji świetlnej.

 

Zmiany dla pieszych i skręcających w lewo

W czasie remontu niedostępne będą relacje dla skrętu w lewo z każdego wlotu, będą one możliwe jedynie przez sąsiednie skrzyżowania tzn. przez skrzyżowanie ulicy Jesionowej z ulicą Zagnańską i skrzyżowanie Alei Solidarności z ulicą Świętokrzyską. Ze względu na bezpieczeństwo i wykonywane roboty niedostępne będą przejścia dla pieszych w obrębie remontowanego skrzyżowania, a ruch pieszych skierowany zostanie na najbliższe sąsiednie przejścia. Kierowcy jadący tranzytem przez Kielce od strony Krakowa i Piotrkowa Trybunalskiego, mimo możliwości przejazdu przez remontowane skrzyżowanie dodatkowo zostaną poinformowani na węźle Kielce Zachód o utrudnieniach w ruchu, co umożliwi ewentualne wybranie innej trasy przejazdu.

 

Inne trasy autobusów

W związku ze zmianami organizacji ruchu Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził okresowe zmiany w kursowaniu niektórych autobusów komunikacji miejskiej. Informacje o zmianach wywieszone zostaną na przystankach. Znajdują się one również na stronie internetowej ZTM: www.ztm.kielce.pl pod linkiem: https://ztm.kielce.pl/aktualnosci/1394-remont-skrzyzowania-i-zmiany-tras-na-liniach-7-13-36-102-i-110.html

 

Jeden zamiast dwóch pasów ruchu

W pierwszym etapie remontu ruch w obrębie skrzyżowania przekierowany zostanie za pomocą tymczasowych przejazdów na pasach rozdziału na wschodnią jezdnię ulicy Warszawskiej i będzie odbywał się jedną jezdnią w obu kierunkach. W tym czasie remontowana będzie zachodnia strona skrzyżowania (od ulicy Jesionowej). Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 74 będą mieli do dyspozycji po jednym (wewnętrznym) pasie ruchu w każdym kierunku. W kolejnym etapie remontu będą to pasy zewnętrzne. Ponowne przełożenia ruchu nastąpią w związku z układaniem ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni. W trzecim i czwartym etapie remontowana będzie w sposób analogiczny wschodnia część skrzyżowania (od stanowiącej odcinek drogi ekspresowej S74 ulicy Świętokrzyskiej) przy skierowaniu ruchu na zachodnią jezdnię ulicy Warszawskiej.

 

Remont był konieczny

Remont obciążonego ruchem lokalnym i tranzytowym skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 74 komunikującej województwo łódzkie z lubelskim i Podkarpaciem jest konieczny ze względu na zły stan nawierzchni wymagający szybkiej interwencji. Zaplanowany na miesiąc remont ma zastąpić szereg koniecznych bieżących remontów cząstkowych w miejscach kolein i pęknięć. Remonty cząstkowe wykonywane pojedynczo spowodowałyby w sumie trwające znacznie dłużej utrudnienia. GDDKiA już na etapie postępowania przetargowego określiła minimalny możliwy czas wykonania prac remontowych.

 

Uwaga na zmiany oznakowania  

W związku ze spodziewanymi utrudnieniami, za które z góry przepraszamy, prosimy wszystkich użytkowników drogi o wyrozumiałość, zachowanie szczególnej ostrożności i  stosowanie się do wprowadzonego i zmieniającego się tymczasowego oznakowania. Prace remontowe wymagające istotnych zmian organizacji ruchu powinny zakończyć się w ciągu 4 tygodni. W celu zminimalizowania skutków zmian organizacji ruchu w związku z remontem zwracamy się z prośbą do kierowców, aby w miarę możliwości w tym czasie wybierali alternatywne trasy, w zależności od celu podróży, z ominięciem skrzyżowania.

 

Więcej (mapki prezentujące zakres robót oraz utrudnienia w ruchu) na stronie GDDKiA

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Idea Kielce
Idea Kielce
Lato w Mieście 2019
Lato w Mieście 2019
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571