„Na wsi najlepiej -12 dobrych praktyk w turystyce” - rusza konkurs

09-07-2019

Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna drugą edycję konkursu „Na wsi najlepiej -12 dobrych praktyk w turystyce”,  którego celem jest wyłonienie najciekawszych miejsc i atrakcji związanych z turystyką wiejską. Wszystko, by promować dobre praktyki, wymieniać się doświadczeniami i wspierać lokalnych przedsiębiorców oraz społeczności. Celem POT jest zwiększenie zainteresowania taką formą turystyki i gospodarcze aktywizowanie obszarów wiejskich, bazując na ich potencjale.

Do wzięcia udziału w konkursie zaproszeni są właściciele obiektów turystycznych, podmioty prowadzące działalność turystyczną na wsi, a także regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji publicznej i lokalne grupy działania.

O tytuł laureata będzie można starać się w czterech kategoriach:
• Wypoczynek u rolnika
• Wypoczynek na wsi
• Oferta uzupełniająca wypoczynek na wsi
• Tradycyjna kuchnia polskiej wsi

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 lipca. Następnie prace rozpocznie kapituła konkursu, która wyłoni po trzech laureatów w każdej z kategorii. Dwanaście zwycięskich obiektów zostanie przedstawionych w publikacjach, reportażach i filmach, a ponadto w trakcie wizyt studyjnych odwiedzone będą przez blogerów, którzy zadbają o dodatkową promocję w mediach społecznościowych i blogosferze.

W skład kapituły wejdą eksperci z dziedziny turystyki, kreowania i promocji produktów turystycznych, komunikacji społecznej i marketingowej, jak również przedstawiciele mediów oraz izb branżowych.

Konferencja finałowa podsumowująca konkurs, wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 9 sierpnia w Warszawie.

Lato w Mieście 2019