Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie bez ciepłej wody

10-07-2019

Rozpoczęła się przerwa w dostawach ciepłej wody dla odbiorców w osiedlach Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie. Utrudnienia wiążą się z konieczną przebudową ciepłowniczej sieci magistralnej.

 

Prace  będą prowadzone  do 28 lipca br. w  systemie całodobowym,  co  skróci do  3  tygodni okres  braku dostaw  ciepłej  wody  dla  około  25  tysięcy  mieszkańców  Osiedla  Na  Stoku,  Słoneczne  Wzgórze,  Osiedla  Świętokrzyskie.


Prace  związane ze  zwiększonym  hałasem  będą  prowadzone  w  godzinach od  6.00 do  22.00, a  jedynie  w  rejonie  stacji  paliw  możliwe  jest  ich prowadzenie  w  godzinach  od  22.00  do  6.00. Prace nieemitujące nadmiernego  hałasu  prowadzone  będą  w  trybie  ciągłym  czyli  przez  całą dobę.

 

Ciepłociąg będzie wymieniany po istniejącej trasie, na terenie stacji paliw Circle K oraz pod ul. Bp. Jaworskiego, co wymaga dłuższej niż w poprzednich latach przerwy w dostawach ciepłej wody dla odbiorców w osiedlach Na Stoku, Słoneczne Wzgórze i Świętokrzyskie.

 

- Na tym terenie jest bardzo gęsta infrastruktura podziemna, uniemożliwiająca wykonanie ciepłociągu równolegle, tak jak robiliśmy to w poprzednich latach, gdy w czasie przerw w dostawach ciepłej wody, jedynie łączyliśmy nowo wybudowane i stare odcinki sieci ciepłowniczej - wyjaśnia Anna Niedzielska, rzecznik MPEC w Kielcach.

 

W czasie przerwy stare sieci ciepłownicze zostaną zdemontowane i zastąpione nowymi, wykonanymi w technologii rur preizolowanych. Prace będą prowadzone wzdłuż ul. Warszawskiej, pod ulicą Bp. Jaworskiego oraz w komorze ciepłowniczej K-2 znajdującej się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Bp. Jaworskiego. Dlatego również kierowcy muszą liczyć się ze zmianami organizacji ruchu na skrzyżowaniu, które z uwagi na szeroki zakres robót zostanie częściowo zajęte na czas przebudowy.

 

- Serdecznie przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia. W czasie przerwy w dostawach ciepłej wody prace będą prowadzone całodobowo w sposób ciągły, aż do momentu przywrócenia dostaw ciepłej wody - dodaje A. Niedzielska.

 

Modernizowana przez kielecki MPEC od trzech lat magistrala ciepłownicza przy ul. Warszawskiej została zbudowana 44 lata temu w przestarzałej technologii kanałowej, która obecnie jest już zawodna. Realizacja inwestycji ma na celu podniesienie bezpieczeństwa dostaw ciepła do północnych osiedli Kielc. Nowa część ciepłociągu jest budowana w technologii pozwalającej na szybką i dokładną lokalizację awarii.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
Idea Kielce
Idea Kielce
Lato w Mieście 2019
Lato w Mieście 2019
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

Adres skrytki Urzędu Miasta Kielce na platformie ePUAP  /g94m13lgvz/skrytka Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571