Odkryją tajemnice ludzkiego szkieletu

11-07-2019

W najbliższą wakacyjną sobotę, 13 lipca, zwiedzającym przekażemy kolejne informacje prosto ze świata nauki. O godz. 13:00 odkryjemy tajemnice ludzkiego szkieletu. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się z ilu kości zbudowany jest ludzki szkielet, która z nich jest najdłuższa, a która najkrótsza i co sprawia, że ze wszystkich tkanek ludzkich to one zachowują się najdłużej. O godz. 14:00 zaprosimy do wspólnego eksperymentowania z prądem. Odwiedzający dowiedzą się, jak działa bateria, sprawdzą, które przedmioty przewodzą prąd, a które go izolują, a także odkryją, czy można zbudować zegar, zasilając go jedynie… ziemniakami!  Jak w każdą sobotę, zachęcamy również do zwiedzania naszej wystawy.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację mailową: . Każde dziecko poniżej 13 roku życia musi znajdować się pod opieką dorosłego. Wszelkie informacje na temat familijnej soboty w ECN są dostępne pod adresem: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/2019/06/14/familijna-sobota-warsztaty_lipiec-2019/.

Pełną listę wakacyjnych atrakcji można znaleźć tutaj: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/2019/05/06/wakacje-z-ecn/.

Lato w Mieście 2019