Zwiedzaj Kielce z aplikacją Footsteps

07-08-2019

Zobacz w  Internetowej Telewizji Kielce

Innowacje obejmują obecnie coraz większy obszar naszego życia. Pojawiają się również w kontekście inteligentnego miasta, pozwalając na jego lepsze poznanie, pozyskanie przez użytkującego niezbędnych informacji, a także skuteczniejszą promocję miejskiej oferty. Do takich rozwiązań dołącza oficjalnie w Kielcach aplikacja Footsteps, która przy współpracy z Urzędem Miasta przygotowała dla turystów i mieszkańców nowoczesną ofertę turystyczną. Temu przedsięwzięciu została poświęcona konferencja prasowa, która odbyła się na terenie Rezerwatu Kadzielnia.

Aplikacja mobilna oparta jest na 2 filarach. Pierwszym z nich jest personalizacja. Użytkownik po uruchomieniu aplikacji wybiera swoje zainteresowania poprzez określenie własnej osobowości, a tych do wyboru ma 10 (Turysta, Smakosz, Imprezowicz, Głowa rodziny, Hipster, Historyk, Celebryta, Miłośnik sztuki, Biznesmen i Sportowiec). Na podstawie dokonanego wyboru otrzymuje on gotową trasę zwiedzania dopasowaną do wybranych preferencji. Dzięki temu użytkownik nie poświęca minuty na przygotowanie się do zwiedzania, a jednocześnie, dzięki dobraniu odpowiedniej ścieżki, czerpie ze spaceru więcej przyjemności. Po wybraniu trasy pojawia się interaktywna mapa Kielc z punktami zwiedzania  i znacznikiem lokalizacji. Po dojściu do atrakcji otrzymujemy powiadomienie i opis miejsca wzbogacony o zdjęcia, filmy czy odnośniki do stron internetowych atrakcji. W każdej chwili możemy też przerwać zwiedzanie i zrobić sobie przerwę np. na posiłek, a aplikacja podpowie nam, gdzie znajdują się najbliższe restauracje.

Wszystkie trasy zostały opracowane przez profesjonalny zespół, dzięki czemu są one ciekawe, mają wysoką jakość i wartość merytoryczną. Przy współpracy przedstawicieli miasta wraz z firmą Footsteps powstały następujące trasy:

Dodatkowo aplikacja pozwala na poznanie większej liczby polskich miast (obecnie ponad 40) m.in: Wrocławia, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Legnicy, Żagania, Karpacza czy Wadowic.

Korzystając z aplikacji mamy informator miejski i przewodnik w jednym miejscu - własnym telefonie.

Aplikację można pobrać tutaj:

Lato w Mieście 2019