„Przez twe oczy zielone” Tanecznym Przebojem 2019

11-08-2019

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

Widownia w Amfiteatrze Kadzielnia wypełniona po brzegi, wesoła, roztańczona i rozśpiewana  publiczność, na scenie przeboje disco i dance,  a przed telewizorami kilka milionów widzów. Tak jednym zdaniem można podsumować pierwszy dzień Festiwalu Muzyki Tanecznej - określanego przez wielu „najlepszą imprezą tych wakacji”.

Wieczór poprowadzili: Izabella Krzan, Rafał Patyra i Mateusz Szymkowiak, zaś o miano Tanecznego Przeboju Roku 2019 zmagali się najpopularniejsi twórcy polskiej muzyki disco: Weekend Boys, Baby Full, After Party czy ubiegłoroczny zwycięzca - Zenon Martyniuk i zespół Akcent. Zaprezentowali się także : Andre, Łobuzy, Top Girls, Extazy, Mejk, Kordian, MiG oraz Classic. Artyści nie szczędzili energii, a publiczność dosłownie szalała.

W trakcie Festiwalu wystąpiła też wizytówka artystyczna stolicy regionu świętokrzyskiego - Kielecki Teatr Tańca. Tuż przed ogłoszeniem werdyktu widzów na scenie pojawili się liderzy świętującego 35-lecie działalności artystycznej zespołu Bayer Full oraz obchodzącego 30-lecie -  zespołu Boys.

Tanecznym Przebojem Roku 2019 został utwór „Przez twe oczy zielone” w wykonaniu Zenona Martyniuka i Zespołu Akcent, który obronił zdobyty w ubiegłym roku tytuł.

W drugim dniu Festiwalu Muzyki Tanecznej na ogromnej multimedialnej scenie najpiękniejszego polskiego amfiteatru odbędzie się „Szalona Domówka Marka Sierockiego”. Wystąpią zagraniczne gwiazdy muzyki dance, jak: Limahl, Francesco Napoli, Shaun Baker czy Danzel. Na koniec domówki swoje największe przeboje wyśpiewa zespół Bayer Full, który świętować będzie 35-lecie działalności artystycznej. Podobnie jak pierwszego dnia koncert będzie transmitowany przez telewizyjną dwójkę.

Producentem wydarzenia i podmiotem odpowiedzialnym za kształt artystyczny festiwalu jest TVP. Miasto Kielce jest Partnerem Strategicznym.

Lato w Mieście 2019