Festiwal Sportów Plażowych - Kielce 2019

16-08-2019

Od jutra kielecki Rynek będzie areną sportów plażowych. Do 1 września rozegranych tu zostanie pięć turniejów ogólnopolskich z udziałem najlepszych zawodników.

Przez trzy weekendy, w ramach Festiwalu Sportów Plażowych - Kielce 2019 będzie można oglądać na specjalnej arenie sportowej z trybunami na ponad 300 osób rozgrywki w: beach soccer mężczyzn, siatkówkę plażową kobiet i mężczyzn oraz piłkę ręczną plażową kobiet i mężczyzn.

Oficjalne otwarcie Ogólnopolskiego Festiwalu Sportów Plażowych, z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego i Miasta Kielce odbędzie się jutro (17 sierpnia) o godz. 12.00. W godzinach 9.00 - 18.00 rozgrywany będzie Ogólnopolski Turniej w Beach Soccer'a w kategorii Mężczyzn o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.  Kontynuacja rozgrywek  w niedzielę  w godzinavch 10.00 - 19.30.

Sportowe święto na zakończenie wakacji to szereg dodatkowych imprez. Międzynarodowe Centrum Sportów Plażowych przy współpracy z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego przygotowało moc atrakcji. Turnieje towarzyszące, zajęcia dla dzieci i młodzieży czy treningi z mistrzem zostały zaplanowane na dni poprzedzające weekendowe zawody.

W harmonogramie Festiwalu znalazły się również zajęcia Klubu Sportowego VIVE Kielce, a także Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w siatkówkę plażową i beach soccer dziewcząt oraz chłopców.

Całe wydarzenie objęte zostało Patronatem Honorowym Prezydenta Kielc  Bogdana Wenty.

Więcej informacji na dedykowanej Festiwalowi stronie internetowej www.mcsp.pl.

Program Festiwalu Sportów Plażowych

Lato w Mieście 2019