Polski lider branży IT wspiera start młodych ludzi na rynku pracy

10-01-2020

Britenet, firma, która rozwija swój oddział w Kielcach i we wrześniu 2019 roku przeprowadziła się do nowej, większej siedziby w kompleksie biurowców Plaza Park, już od 8 lat z powodzeniem prowadzi autorski program szkoleniowy „Force Academy”. Dzięki niemu studenci i absolwenci wyższych uczelni, po uzyskaniu wszechstronnego przeszkolenia, otrzymują możliwość rozpoczęcia swojej drogi zawodowej w branży IT. Britenet posiada dziś jeden z największych i najlepszych zespołów Salesforce w Polsce. Działalność szkoleniowa Britenet przyczynia się nie tylko do rozwoju samego przedsiębiorstwa, ale także do wzrostu kompetencji i kwalifikacji pracowników w tej branży.

Szkolenia w ramach „Force Academy” nie opierają się jedynie na nauce programowania i wykorzystania technologii. Britenet kształci pracowników także w zakresie wielu niezbędnych na rynku pracy kompetencji miękkich.
– „Uczymy programować i swobodnie poruszać się w procesie wytwarzania oprogramowania, ale także prezentować efekty swojej pracy. Szkolenie odbywa się naprzemiennie w języku polskim i angielskim. W proces kształcenia zaangażowany jest także dział sprzedaży, który symuluje zachowania klientów. Uczymy myślenia, a nie tylko wykonywania zadań. Wymagamy zaangażowania i dociekliwości”. – mówi odpowiedzialny za program „Force Academy” Michał Zieńkowski, Dyrektor Działu Technologii w firmie Britenet.
Czas trwania szkolenia to od 3 do 6 miesięcy, a koszt wyszkolenia jednej osoby to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Każdy uczestnik „Force Academy” realizuje podczas kursu 3 odrębne projekty, dzięki którym dogłębnie poznaje możliwości technologii Salesforce. W trakcie kształcenia szkolone osoby otrzymują pełne wynagrodzenie. Po kilku miesiącach nauki początkujący programista zdobywa pierwszy certyfikat Salesforce i jest przekazywany pod opiekę mentora, pod którego skrzydłami rozpoczyna pracę w komercyjnym projekcie. „Force Academy” ukończyło już ponad 100 studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy rozpoczęli w ten sposób swoją drogę zawodową w IT. Obecnie w Britenet pracuje około 70 specjalistów Salesforce, z których każdy jest absolwentem „Force Academy”.
„Force Academy” jest realizowany w Kielcach, Białymstoku i Lublinie. Prezydenci tych miast objęli program swoim patronatem honorowym.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie szkoleniowym „Force Academy” mogą przesyłać swoje zgłoszenia na adres mailowy: hr@britenet.com.pl z dopiskiem w tytule wiadomości „Force Academy”.