Kolejna premiera Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Opowieść o przyjaźni nie tylko dla najmłodszych.

14-02-2020

Zobacz w Internetowej Telewizji Kielce

W kolorowym, przytulnym domku żyją Pan Brzuchatek, babcia, kot, szczur, pająk i ogromny słoń. Wszystko byłoby sielanką, gdyby nie brak apetytu.

„Pan Brzuchatek” to najnowszy spektakl Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. To propozycja adresowana do najmłodszych widzów, nawet dwulatków. Pełna ciepła i humoru opowieść o potrzebie posiadania domu, sile przyjaźni, tolerancji i zgubionym apetycie będzie z pewnością bliska również starszym dzieciom i rodzicom.

Sztukę Marty Guśniowskiej, jednej z najbardziej uznanych, współczesnych dramatopisarek, reżyseruje Przemysław Żmiejko. Spektakl prezentowany będzie na scenie Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Twórcy zapewniają, że na widzów czeka dużo dobrej zabawy. Nieprzewidywalność tej sztuki polega na tym, że dzieci będą mogły wejść na scenę, a nawet wejść w role aktorów. Celem przedstawienia jest oswajanie najmłodszych widzów z teatrem.

Premiera spektaklu „Pan Brzuchatek” odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 lutego o godz. 17.00, na scenie Muzeum Zabawek i Zabawy.

„Pan Brzuchatek”
tekst - Marta Guśniowska