#Zostańwdomu i zwiedzaj Kielce

24-03-2020

Prezentujemy możliwości wirtualnego zwiedzania i poznawania Kielc.

Geopark Kielce wirtualnie przybliża swoje obiekty

Geopark Kielce prowadzi akcję wirtualnego zwiedzania obiektów zarządzanych przez tę miejską instytucję. Na profilach na Facebooku i kanale na YouTubie publikowane są filmiki edukacyjno-krajoznawcze prezentujące obiekty i ciekawostki z nimi związane.

Więcej informacji znajdzie pod linkiem.

Filmy znajdziecie na:

Prelekcje w Muzeum Historii Kielc

Muzeum Historii Kielce proponuje półgodzinne prelekcje na żywo. Transmitowane są przez muzealnego facebooka w dni powszednie o godzinie 11:00. Po zakończeniu prelekcji osoby zainteresowane mogą przez pół godziny dzwonić pod nr tel. 41 340 55 26 lub pisać komentarze pod filmem. Po zakończeniu transmisji na żywo, prelekcje będą nadal dostępne na muzealnym facebooku.

Od 1 kwietnia pierwszy kwadrans przeznaczony będzie dla uczniów szkół kieleckich. Muzeum Historii Kielce proponuje dla szkół dwuczęściowe opowieści: „Najkrótsza historia miasta w odcinkach” (10 min.), „Czy wiesz, co to jest?” (o interesujących przedmiotach w muzeum, które MHK będzie pokazywać z jednodniowym wyprzedzeniem, a omawiane będą następnego dnia).

Fanpage Muzeum Historii Kielc na Facebooku

Spotkajmy się online w Muzeum Narodowym

Muzeum Narodowe jest zamknięte, ale nie zwalnia obrotów. Co proponuje?

Obserwujcie media społecznościowe Muzeum Narodowego w Kielcach:

#MNKiwirtualnie - mimo, że nie możecie przyjść na Strach czy do Galerii, codziennie będą publikowane dla Was obiekty, abyście choć trochę poczuli się jakbyście byli na wystawie.

Wiecie jaki ulubiony obiekt z muzealnych zbiorów ma kierownik Działu Historii Paweł, edukatorka Iza albo graficzka Gosia? My też nie, dlatego nie możemy się już doczekać nowego cyklu #muzealnicypolecają!

Część zbiorów można oglądać na stronie internetowej Muzeum Narodowego w zakładce Zbiory online oraz Obiekty tygodnia. W zakładce Filmy poznacie  historię „Dziewczynki w czerwonej sukience” oraz obejrzycie film „Za barokową kurtyną”.

Zapraszamy na spacer po ogrodzie włoskim. Zachęcamy także do poznawania muzeum dzięki publikacjom w wersji elektronicznej, m.in.: „Sanktuarium Józefa Piłsudskiego w Kielcach”, „Roczniki”, czy „Biel Czerwień Braterstwo”, która jest idealną propozycją dla najmłodszych. Znajdziecie je pod tym linkiem. Dla najmłodszych polecamy gry edukacyjne.

Eksperymentuj z Energetycznym Centrum Nauki

Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego przygotowało wyjątkowy materiał edukacyjny, dzięki któremu na czas zamknięcia szkół będzie można eksperymentować w zaciszu własnego domu.

ECN będzie publikować listę niezbędnych składników do wykonania doświadczeń, a następnie udostępni filmik z eksperymentem, który przygotowali edukatorzy Centrum. W każdym z materiałów dzieci poznają zjawiska, które wyjaśniać będą przebieg danego doświadczenia. Nie zabraknie również informacji związanych z wirtualnym zwiedzaniem wystawy ECN.

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania i zgłębiania świata nauki!

Materiały są dostępne na stronach:

Wirtualne spacery

Wiele atrakcji turystycznych możecie także zwiedzić dzięki wirtualnym spacerom.

Zwiedzaj i poznaj Kielce z TVP

Zachęcamy także do zwiedzania i poznawania Kielc dzięki realizacjom TVP.

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726

Deklaracja dostępności Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571