Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

 To będzie sportowy weekend

Zobacz również:

 

Obradowała Rada Miasta Kielce
(2020-09-18)

"Przestrzenie sztuki" z tańcem w roli głównej

(2020-09-18)

Władze miasta i radni podziękowali Markowi Scelinie

(2020-09-17)

90-lecie Domu Pomocy Społecznej im. Florentyny Malskiej

(2020-09-16)

Platformy startowe wracają do Kielc

(2020-09-16)

KPT zaprasza na 6. odsłonę Linkowania

(2020-09-15)

Rozpoczął się remont ul. Koziej

(2020-09-14)

Konferencja prasowa prezydenta Kielc

(2020-09-11)

Dyskusja nt. Strefy Płatnego Parkowania

(2020-09-11)

Kosmiczna rywalizacja rozpoczęta. Zawody robotów marsjańskich

(2020-09-11)

Wręczenie nagród Defendery zakończyło 28. MSPO

(2020-09-11)

28. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

(2020-09-09)

Nowy sezon artystyczny w "Kubusiu" z nowym dyrektorem

(2020-09-09)

Miejski program in vitro gotowy

(2020-09-07)

Prezydent pogratulował mistrzyniom Polski

(2020-09-04)

Wkrótce otwarcie wiaduktu na ul. Olszewskiego

(2020-09-03)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

Targi Lotnicze po raz kolejny w Kielcach

18-09-2020

Wielbiciele lotnictwa po raz kolejny będą mieli okazję spotkać się w Kielcach. Od 19 do 20 września odbędą się II Targi  Lotnicze AVIATION EXPO.

 

 

Wydarzenie jest otwarte na rozwój polskiego transportu powietrznego. Oprócz tradycyjnych elementów wystaw, takich jak samoloty, śmigłowce, wiatrakowce, zobaczymy nowoczesne technologie stosowane w lotnictwie i poznamy ofertę szkół lotniczych. Nie zabraknie też branżowych konferencji.

 

Awioniki podczas tegorocznej edycji pojawi się jeszcze więcej, podobnie jak systemów lotniskowych, nawigacyjnych, w tym dedykowanych bezzałogowcom. Oczywiście zostaną zaprezentowane także klasyczne elementy wystaw - lotnictwo lekkie, w którego skład wchodzą m.in. małe samoloty i wiatrakowce.  

 

W trakcie nadchodzącej edycji Targów Lotniczych Aviation Expo przedstawiciele branży powietrznej będą mieli możliwość wymiany doświadczeń i poznania najnowszych innowacji, które tak dynamicznie wdrażane są w tym obszarze. Tegoroczne spotkanie to również biznesowa szansa, by po czasie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa ponownie obrać kurs na sukces.

 

Innowacyjne produkty podczas Aviation Expo

 

Skórzane produkty najwyższej jakości dedykowane branży lotniczej zaprezentuje firma Gawor Collection. Wśród asortymentu znajdą się walizki na kółkach, które idealnie nadają się zarówno na bliższe, jak i dalsze podróże. Firma zaprezentuje też unikatowe produkty na skalę światową wykonane ze skóry o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Wszystko dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników tej niezwykłej galanterii.

 

 

Wiele modeli lekkich samolotów

 

Wśród tegorocznych wystawców znalazła się między innymi firma Aeroprakt, która zaprezentuje najnowszy model samolotu z rodziny Aeroprakta - A32, który przed premierą był projektowany i testowany przez ponad 3 lata. Najbardziej ekonomiczny i należący do najszybszych na świecie, produkowany seryjnie lekki samolot w układzie górnopłata, którego osiągi pozwalają na loty z prędkościami ponad 260 km/h - Pipistrel Virus SW ukaże Skydream.

 

Warto też wspomnieć o firmie Skypaths, która przedstawi model Skyleader. Firma Aero HMS zaprezentuje natomiast nowoczesny ultralekki samolot sportowy MP-02 ”Czajka”, który świetnie sprawuje się przy lataniu rekreacyjnym, a także szkoleniowym. Maksymalna prędkość przelotowa wynosi 230 km/h.

 

Po raz pierwszy w wydarzeniu udział weźmie Ekolot - polska firma z wieloletnim doświadczeniem, ogromnymi sukcesami sprzedażowymi i zaawansowaną technologią w budowie ultralekkich samolotów zaskoczy tegorocznych uczestników Aviation Expo. Firma oprócz dwóch wyjątkowych modeli - KR-030 Topaz oraz KR-010 Elf zadebiutuje też ze swoim trzecim samolotem, który nigdy wcześniej nie był prezentowany. Ultralekkie maszyny niejednokrotnie zdobyły już międzynarodowe wyróżnienia między innymi za autorskie kompozyty, jakość, wykończenie i unikatowe parametry lotnicze.

 

Aviation Expo skupia również firmy produkujące odzież lotniczą, wyspecjalizowane kombinezony dla wybranych dyscyplin sportów lotniczych oraz odzież użytkową dla profesjonalistów takich, jak piloci śmigłowców policyjnych, załóg śmigłowców ratowniczych TOPR i zespołów akrobacyjnych z Polski.

 

Jedną z atrakcji stoiska Klubu Modelarstwa Sportowego będzie symulator wirtualnej rzeczywistości MASIM. Uczestnicy będą mogli zasiąść za sterami turystycznego Pipera Cub, akrobacyjnej Extry 300, myśliwskiego F-18 czy pasażerskiego Boeinga 787 Dreamliner.

 

O tym, że tegoroczne spotkanie ma wyjątkowo biznesowo-merytoryczny charakter świadczy również udział firm takich, jak: Hertz Systems, który ukaże innowacyjny system bezpieczeństwa, dzięki któremu lotniska mogą skutecznie chronić swój obszar przed niepożądaną obecnością dronów.

 

Podczas wydarzenia nie zabraknie też lidera naukowo-badawczego wsparcia wojskowej techniki lotniczej - Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych (ITWL). Swoją ofertę tradycyjnie zaprezentują także LOTOS - Air BP Polska, Polskie Linie Lotnicze LOT oraz Welcome Airport Services.

 

Konferencje branżowe

 

Mocnym akcentem lotniczej imprezy w Kielcach będą również dwie konferencje branżowe - Technology & Law for Aviation oraz Global Drone Conference. Uczestnicy będą mogli posłuchać między innymi o potrzebie budowy nowoczesnych lotnisk, paliwach lotniczych i znaczeniu CARGO. Nie zabraknie również prelekcji na temat innowacji w nawigacji, kontroli tożsamości w transporcie lotnic

 

zym certyfikacji bezzałogowców, finansowaniu projektów dronowych, hybrydowych projektach dronowych i systemach antydronowych.

 

Podczas drugiego dnia wydarzenia Aviation Expo nastąpi oficjalne otwarcie Polskiego Oddziału Światowej Federacji Dronów UAV Federation.


W konferencjach weźmie udział ponad sześćdziesięciu prelegentów ze świata lotnictwa.

 

Współorganizatorem konferencji jest Joanna Wieczorek, znany i ceniony ekspert prawa lotniczego z kancelarii Dentons.

 

żródło: Targi Kielce

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności