Internetowa Telewizja Kielce - ITV

W weekend pojedzie więcej autobusów na cmentarze

Zobacz również:

Jesienny spacer do źródła Silnicy
Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy tym razem online
(2020-10-21)
Zieleń miejska pomoże zadbać o nagrobki
Kielce jesienne
(2020-10-16)
Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Kielce ws. miejskiego programu leczenia niepłodności metodą in vitro
(2020-10-16)
Obradowała Rada Miasta Kielce - ITV Kielce
(2020-10-15)
Życzenia dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
(2020-10-14)
Kielczanie zdecydowali. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego 2021
(2020-10-13)

UTW dla społeczności - warsztaty i konsultacje online dla seniorów

16-10-2020

Trwa rekrutacja do 8. edycji projektu „UTW dla społeczności". Zgłaszać mogą się uniwersytety trzeciego wieku z całej Polski, zainteresowane działaniami społecznymi.

Projekt „UTW dla społeczności" skierowany jest do uniwersytetów trzeciego wieku, które dzięki cyklom szkoleń wzmocnią kompetencje liderskie swoich słuchaczy. Otrzymają również roczne wsparcie w budowaniu grup wolontariuszy, którzy chcą działać nie tylko na rzecz otoczenia i społeczności lokalnych, ale także na rzecz rozwoju swojego UTW.

W nadchodzącej edycji organizatorzy są przygotowani do prowadzenia warsztatów i konsultacji w systemie online. Od początku epidemii COVID-19 wspierają uniwersytety trzeciego wieku w działaniach społecznych w zmiennej rzeczywistości, kładąc nacisk na planowanie działań w sposób bezpieczny dla osób starszych.

UTW będą mogły zrealizować swój autorski pomysł lub skorzystać z jednego z 3 wypróbowanych i opisanych pomysłów na działania: stworzyć telefon życzliwości dla osób samotnych, założyć przenośne ogrody, zrealizować projekt oparty na historii lokalnej. Otrzymają zindywidualizowane wsparcie trenerów w budowaniu grupy, planowaniu i realizacji wybranego przez grupę działania społecznego.

Realizacja tegorocznej edycji „UTW dla społeczności" jest zaplanowana w okresie od listopada 2020 roku do października 2021 roku.

Termin nadsyłania zgłoszeń do projektu mija 8 listopada 2020 roku. Rejestracja trwa na http://utwdlaspolecznosci.pl/rekrutacja-2020/

Projekt jest częścią programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „UTW – Seniorzy w akcji" realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę".