Kontrast
Czcionka
English

ePUAP Facebook Fundusze Europejskie BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym RSS Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Urzad Miasta Kielce Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Konkurs "Twoja obojętność, NASZE powietrze"

Zobacz również:

 

Zmiany w kursowaniu pięciu linii

(2021-01-26)

Przedmioty Domowe” - wystawa w Instytucie Dizajnu

(2021-01-22)

Przebudowa dworca nominowana do prestiżowej nagrody

(2021-01-21)

Sesja Rady Miasta

(2021-01-21)

Trwa odbiór nowej kuchni w SP nr 8

(2021-01-21)

Narodowy Program Szczepień - transport i infolinia dla mieszkańców Kielc

(2021-01-20)

Bezdomne zwierzęta czekają na nowy dom

(2021-01-19)

Uczniowie i nauczyciele klas I-III powrócili do nauki stacjonarnej

(2021-01-18)

Eksperci z KPT pomogą młodym bez pracy

(2021-01-18)

Trwa zbiórka darów dla pacjentów chorych na COVID-19

(2021-01-15)

Akcja "Zima" w pełni

(2021-01-14)

KPT pomoże zrealizować innowacyjne pomysły

(2021-01-13)

Najmłodsi uczniowie wrócą do szkół

(2021-01-12)

Wsparcie dla bezrobotnych w MUP Kielce

(2021-01-12)

Zmiany w kursowaniu autobusów

(2021-01-11)

Kielczanie pozytywnie ocenili ubiegłoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego

(2021-01-11)

Dron zbada jakość powietrza

(2021-01-08)

Boisko przy SP 27 ma nową nawierzchnię

(2021-01-08)

Budżet Kielc na 2021 rok przyjęty bez głosu sprzeciwu

(2021-01-07)

25 punktów szczepień przeciwko COVID-19 w mieście

(2021-01-05)

Ferie zimowe w MDK

(2021-01-05)

Kieleckie Zimowe Półkolonie

(2021-01-04)

Życzenia prezydenta Kielc na Nowy Rok

(2020-12-31)

 

Wyszukiwarka

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Aktualności

KPT pomoże zrealizować innowacyjne pomysły

13-01-2021

W 2020 roku Kielecki Park Technologiczny dołączył do Platformy Startowej Start In Podkarpackie, umożliwiając tym samym skorzystanie z benefitów projektu pomysłodawcom, którzy swój biznes chcą inkubować w Kielcach. Jeszcze do 31 stycznia można zgłaszać swoje innowacyjne propozycje.

 

 

Od początku naboru (2019) do platformy zgłoszone zostały 1062 pomysły. Do inkubacji zakwalifikowano 156 z nich, z czego etap ten ukończyły 104 startupy. 40 podmiotów otrzymało dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, przy czym w samym tylko 2020 roku było ich 37.

 

- Platforma Startowa to jeden z najważniejszych obecnie projektów wspierających innowacyjne pomysły na biznes. Dołączenie do niego przez KPT to także wzmocnienie roli Kielc jako miasta przyjaznego startupom. W 2020 r. oceniliśmy 71 wniosków, a inkubację u nas rozpoczęło 9 startupów – mówi Dorota Kamińska, kierownik Działu Inkubacji i Akceleracji, odpowiedzialny za projekt w Parku.

 

Wśród inkubowanych startupów znalazły się następujące firmy i pomysły:

WOODEN HOLDS – platforma pozwalająca na zamawianie spersonalizowanych chwytów wspinaczkowych;

WORK IT – aplikacja do zarządzania procesami obsługowymi oraz planowanie pracy spadochronowych stref zrzutu;

PETS ANALYTICS – urządzenie do monitorowania stanu zdrowia zwierząt domowych;

AR ACADEMY – aplikacja wspierająca prowadzenie terapii psychologiczno- pedagogiczno-logopedycznych adresowana do dzieci ze specjalnymi potrzebami;

SQUASH IT – aplikacja zintegrowana z multimedialnym oprzyrządowaniem służąca do profesjonalnego treningu squasha;

FONSEKA IT – platforma teleinformatyczna stanowiąca inteligentną usługę pozwalającą na bezpieczne prowadzenie spotkań o charakterze biznesowym i decyzyjnym;

CYBER FOX – edukacyjna aplikacja mobilna skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym;

DIGITAL ROBOTS – system do automatyzacji procesów dedykowany biurom rachunkowym oraz biurom świadczącym usługi kadrowo-płacowe;

DESIGN FORM STUDIO – aplikacja, przeznaczona do zautomatyzowania procesu projektowania i produkcji, umożliwiającego klientowi personalizację końcowego produktu, jakim jest mebel.

 

- Cieszy nas fakt, że mamy możliwość wspierania tak interesujących pomysłów na biznes. Doskonale też zdajemy sobie sprawę jak odpowiedzialna jest w tym procesie nasza rola. Aby startup z sukcesem mógł wkroczyć na rynek, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie - dopasowanie modelu biznesowego, analiz opłacalności czy stworzenie MVP (przyp. red. produktu we wczesnej fazie rozwoju, o minimalnym zestawie cech użytkowych). To wszystko umożliwia proces inkubacji obejmujący pakiet usług rozwojowych i specjalistycznych. Bardzo istotne jest również wsparcie menagerów inkubacji, którzy opiekują się zespołami pomysłodawców w trakcie całego procesu. To ważne zadanie realizuje grupa ekspertów z KPT– podkreśla Dominik Kraska, Zastępca Dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

2020 rok w KPT pod kątem Platformy Startowej to także szereg wydarzeń, które ze względu na pandemię COVID-19 miały formułę online. Ich celem było rozpowszechnienie informacji na temat udziału w projekcie oraz zachęcenie potencjalnych pomysłodawców do zgłaszania swojego uczestnictwa. KPT odpowiadał na szereg pytań, w tym jakie warunki należy spełnić, aby wziąć udział w naborze, jak wygląda proces inkubacji i na jakie wsparcie biznesowe czy też technologiczne mogą liczyć młodzi przedsiębiorcy. Realizowane webinaria miały charakter otwarty, ale kilka z nich było także dedykowanych studentom Politechniki Świętokrzyskiej oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Do współpracy zostały zaproszone także startupy MJ TECHNOLOGIES, SMART4UP oraz BOOM TECH, które z sukcesem brały udział w projekcie i nawet otrzymały dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wśród nich znalazł się także FONSEKA IT, który właśnie jest na etapie inkubacji w Kieleckim Parku Technologicznym.

 

Platforma Startowa Start In Podkarpackie to możliwość rozwoju startupów, które posiadają innowacyjny pomysł na biznes z branż lotnictwo, motoryzacja, budownictwo, IT/ICT.

 

- Mile widziane są wnioski z branży informatycznej IT/ICT, ale mamy również aplikacje z rynku kosmetologicznego, z farmacji czy z farmacji weterynaryjnej. Jesteśmy w stanie tutaj dość elastycznie się dopasować do potrzeb młodych przedsiębiorców - przekonuje Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

Pomysłodawcy, którzy chcą wziąć udział w projekcie, muszą zgłosić swoją aplikację przez stronę https://lsi1420.parp.gov.pl i przejść pozytywnie weryfikację formalną oraz merytoryczną. Następnie swój pomysł prezentują przed Panelem Ekspertów, który ocenia m.in. innowacyjność pomysłu czy też potencjał rynkowy produktu bądź usługi, a rekomendacja stanowi przepustkę do kolejnego z etapów – inkubacji.

 

Inkubowane startupy, pod okiem menagerów inkubacji, doskonalą swój MVP (minimum viable product, czyli produkt – usługa, aplikacja – który jest minimalnie przygotowany do wprowadzenia na rynek, posiada podstawowe cechy produktu finalnego), a także pracują nad modelem biznesowym. Ponadto otrzymują pakiet usług, w tym m.in. pomoc prawną, księgową oraz wsparcie marketingowe, a także mają możliwość skorzystania z usług specjalistycznych, niezbędnych do prac nad rozwojem pomysłu. Wśród nich znajdziemy pomoc biznesową, jak również technologiczną, m.in. wsparcie informatyczne, techniczne, inżynierskie, zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia badań we własnym zakresie czy wsparcie w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości, a także analizy potrzeb klienta. Na zakończenie procesu inkubacji startupy prezentują swój MVP podczas Demo Day. Najlepsze z nich mają szansę na dofinansowanie nawet do 1 miliona złotych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

 

Projekt Platformy Startowe Start In Podkarpackie jest finansowany z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 za pośrednictwem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Liderem projektu jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., a partnerami operacyjnymi: ARR „MARR” S.A. z Mielca, HugeTECH Sp. z o.o. z Rzeszowa, Kielecki Park Technologiczny. Ekosystem startupowy Platformy dopełniają duże firmy branżowe, uczelnie wyższe oraz Venture Capital.

W projekcie przewidziano pięć rund inkubacji. Obecnie, zgłoszenia przyjmowane są do ostatniej z nich. Termin naboru upływa 31 stycznia 2021 roku.

 

– Udział Parku w projekcie jest realizacją naszej misji: wspierania przedsiębiorców od etapu pomysłu do pełnej dojrzałości i samodzielności rynkowej. A nie ma lepszej formy wsparcia niż pomoc finansowa. Uruchomienie innowacyjnego biznesu wiąże się z dużym ryzykiem i kosztami. Kluczowym warunkiem powodzenia jest zgromadzenie odpowiedniego kapitału, co na tym etapie działalności, bez pomocy zewnętrznej, jest mało prawdopodobne – podkreśla Dominik Kraska. – Zachęcamy do skorzystania z możliwości, które daje młodym firmom projekt Platformy Startowe Start In Podkarpackie. To wyjątkowa szansa na rozwinięcie biznesu i realna pomoc, jaką otrzymują startupy – dodaje.

lista aktualności
Moje ciepło - nasze powietrze
ANKIETA
 Portal Idea Kielce
Idea Kielce
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji - comiesięczny raport
Nieruchomości w obszarze rewitalizacji
Wycinka drzew i krzewów - zasady
Wycinka drzew i krzewów
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia - programy niskoemisyjne
Energia
Karta Dużej Rodziny - strona MOPR
Karta Dużej Rodziny
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Sieć kanalizacyjna w oś. Ostragórka
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Gospodarka odpadami
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe w Kielcach
Organizacje Pozarządowe
Program EOG 2009-2014 w Kielcach
Program EOG 2009-2014 w Gminie Kielce
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Biuro Obsługi Interesanta: tel. 41 3676099, 41 3676509,    e-mail:

Email:    ||      ||  


Elektroniczna Skrzynka Podawcza - ePUAP

 

 

Deklaracja dostępności