Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Mercedes pomoże w kształceniu mechaników

"Klątwa rodziny Kennedych" i akcja happeningowa
(2021-02-25)
Kieleckie dziki z Instytutu Dizajnu
(2021-02-24)
Drogowcy usuwają ubytki w jezdniach
(2021-02-22)
Program „Wspieraj Seniora”
(2021-02-19)
Obsługa bankowa Urzędu Miasta
(2021-02-19)
Korona podsumowuje zmiany. Cel: Ekstraklasa
(2021-02-18)
Centrum Organizacji Pozarządowych już otwarte
(2021-02-18)
Kielce atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów
(2021-02-17)
Sześć spektakli w jeden „Wieczór młodych choreografów”
(2021-02-16)
Plany Muzeum Historii Kielc na 2021 rok
(2021-02-16)
Lodospad na Kadzielni oficjalnie otwarty
Obradowali kieleccy radni
Tłusty czwartek
Pączki mistrza Zygmunta Pańszczyka
(2021-02-10)

Eksperci z KPT pomogą młodym bez pracy

22-02-2021

W poniedziałek, 22 lutego w Kieleckim Parku Technologicznym ruszyła rekrutacja do projektu „Akademia biznesu dla młodych”. Nabór potrwa do 12 marca.

Szkolenia z zakresu zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, dotacje na rozpoczęcie biznesu oraz wsparcie pomostowe przez pół roku – to profity, z których będą mogli skorzystać młodzi bezrobotni dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Integracja i Rozwój przy wsparciu Kieleckiego Parku Technologicznego.

Projekt pn. Akademia biznesu dla młodych otrzymał dofinansowanie z programu Wiedza Edukacja Rozwój w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy) i chodzi w nim o zniwelowanie skutków pandemii COVID-19.

30 osób w wieku od 18 do 29 lat otrzyma wsparcie motywacyjne nakierowane na przygotowanie merytoryczne i mentalne do podjęcia samozatrudnienia. Po przejściu cyklu szkoleń i pozytywnej ocenie będą oni mogli ubiegać się o dotację na rozwój w kwocie 23 tys. zł, a następnie wsparcie pomostowe - średnio 2 tys. zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Do projektu mogą zgłaszać się osoby zamieszkałe lub uczące się na terenie województwa świętokrzyskiego, co ważne, niezarejestrowane w ewidencji urzędów pracy i takie, które w  wyniku pandemii utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

W pierwszej kolejności ocenie poddane zostaną formularze rekrutacyjne. Potem na podstawie rozmowy z doradcą zawodowym zbadane zostaną predyspozycje do prowadzenia działalności gospodarczej. Szczegółowy program szkoleń zostanie opracowany na podstawie diagnozy przeprowadzonej przez doradcę i dostosowany zostanie do potrzeb i wiedzy poszczególnych uczestników. 40 osób, które osiągną najwyższy wynik, weźmie udział w szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości i przygotowania biznes planu. Natomiast tylko 30 osób z tej grupy, które stworzą najlepsze biznes plany otrzyma dotację na otworzenie firmy i sześciomiesięczne wsparcie pomostowe na prowadzenie zaplanowanej działalności. Biznes plany oceniane będą pod względem formalnym i merytorycznym przez doświadczonych w tym zakresie pracowników KPT oraz niezależnych ekspertów.

- Mamy doświadczenie w ocenie pomysłów biznesowych oraz w przygotowaniu biznes planów. Na co dzień tym się zajmujemy. Pomagamy młodym przedsiębiorcom na początku ich drogi, dlatego chętnie dołączyliśmy do projektu. Mam nadzieję, że choć część z pomysłów biznesowych okaże się na tyle innowacyjna, że nowo utworzone firmy będą mogły z czasem dołączyć do grona lokatorów KPT – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Projekt realizowany będzie do połowy 2022 roku.

Strona projektu: www.biznes.sir.com.pl