Internetowa Telewizja Kielce - ITV

Mercedes pomoże w kształceniu mechaników

"Klątwa rodziny Kennedych" i akcja happeningowa
(2021-02-25)
Kieleckie dziki z Instytutu Dizajnu
(2021-02-24)
Drogowcy usuwają ubytki w jezdniach
(2021-02-22)
Program „Wspieraj Seniora”
(2021-02-19)
Obsługa bankowa Urzędu Miasta
(2021-02-19)
Korona podsumowuje zmiany. Cel: Ekstraklasa
(2021-02-18)
Centrum Organizacji Pozarządowych już otwarte
(2021-02-18)
Kielce atrakcyjne dla potencjalnych inwestorów
(2021-02-17)
Sześć spektakli w jeden „Wieczór młodych choreografów”
(2021-02-16)
Plany Muzeum Historii Kielc na 2021 rok
(2021-02-16)
Lodospad na Kadzielni oficjalnie otwarty
Obradowali kieleccy radni
Tłusty czwartek
Pączki mistrza Zygmunta Pańszczyka
(2021-02-10)

Korona podsumowuje zmiany. Cel: Ekstraklasa

18-02-2021

Trzy miesiące temu, podczas konferencji prasowej, która odbyła się prawie w tym samym składzie, mieszkańcom i kibicom przedstawione zostały szczegóły zmian w Koronie Kielce po tym, jak miasto znów stało się jedynym właścicielem 100% akcji klubu.

Od tego momentu, przy ul. Ściegiennego 8 zmieniło się bardzo dużo. Przede wszystkim Rada Nadzorcza powołała nowego prezesa. Łukasz Jabłoński, już wcześniej, jako prokurent spółki rozpoczął w niej proces restrukturyzacji. Zmiany objęły zarówno pion administracyjny, jak i sportowy. Dziś podsumowano ten okres.

- Bardzo się cieszę, że na powrót do klubu zdecydował się pan Marek Mierzwa, który jest obecnie odpowiedzialny za koordynację systemu szkoleń we wszystkich drużynach młodzieżowych naszego klubu - mówi prezes Korona S.A., Łukasz Jabłoński. - Pomaga mu Jacek Kubicki, który jest odpowiedzialny za organizacje i logistykę. Do naszego klubu doszli też dwaj trenerzy, Kozubek i Arczewski, których zadaniem jest odbudowa drużyny rezerw. Cały proces restrukturyzacji personalnej naszego klubu obejmuje aż 25 zmian na różnych stanowiskach. Planujemy zakończenie tego procesu w bieżącym kwartale tego roku.

Jak przekonuje prezes Jabłoński, zdecydowanej poprawie uległy finanse klubu. Złożyło się na to wiele czynników. Została podpisana nowa umowa ze sponsorem strategicznym, Suzuki Motor Poland, a do grona sponsorów premium dołączyła firma Anna Bud. Ponadto klub otrzymał środki związane z podwyższeniem kapitału oraz pozyskał pieniądze ze sprzedaży gotówkowej dwóch zawodników.

- Zobowiązania klubu na dzień 30 października 2020 roku wynosiły 15 mln zł. Po realizacji płatności, na koniec ubiegłego roku, te zobowiązania wyniosły nieco ponad 10 mln zł - wylicza prezes Korony. - Prognozujemy wynik na koniec bieżącego sezonu, czyli na dzień 30 czerwca 2021 roku na poziomie -1,8 mln zł.

Co ważne, Korona nie ma już żadnych zaległości wobec byłych i obecnych zawodników. Prezes Jabłoński zapewnił, że za punkt honoru stawia sobie to, by nigdy więcej nie dopuścić do takiej sytuacji.

- Chcemy, aby finanse klubu były prowadzone w taki sposób, żeby żaden z pracowników i zawodników nie musiał czekać na swoje pieniądze - przekonuje Łukasz Jabłoński.

Nowe oblicze Korony mamy zobaczyć również na boisku. Z żółto-czerwonymi definitywnie pożegnało się siedmiu zawodników. Tyle samo podpisało umowy z drużyną z ulicy Ściegiennego.

- Zespół na pewno jest silniejszy kadrowo, podniósł wartość sportową. Pozytywnie oceniam całą wykonaną pracę - mówi Maciej Bartoszek. - Najważniejszy jest czas, spokój, systematyczne dążenie do celu i tak budujemy tę nową Koronę. Jest to pewien proces, ale te wszystkie działania są naprawdę widoczne - dodaje szkoleniowiec kielczan.

Cel jaki władze klubu postawiły przed piłkarzami i sztabem szkoleniowym to jak najszybszy awans do Ekstraklasy. Obecnie kielczanie zajmują 11. pozycję w tabeli, ze stratą 6 punktów do 6., ostatniego barażowego miejsca.

- Myślę że to jest do osiągnięcia - uważa Piotr Dulnik, prezes Rady Nadzorczej Korona S.A. - Dosyć dużo zmian poczyniliśmy przez ostatnie miesiące w klubie. Nowi zawodnicy, nowy system gry. Mamy spokój, jeżeli chodzi o finanse. Myślę, że musimy walczyć o tą pierwszą szóstkę.

Korona Kielce rundę wiosenną rozpocznie już w najbliższą sobotę. W zaległym meczu 16. kolejki Fortuna 1 Ligi kielczanie zmierzą się w Łodzi z Widzewem. Początek spotkania o godzinie 17.40. Transmisję przeprowadzi Polsat Sport.