Internetowa Telewizja Kielce - ITV

(2021-04-14)
Rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie
(2021-04-13)
Teatr nie działa”, ale „Kubuś” tęskni za widzami
(2021-04-08)
 Kielce wśród miast z największą liczbą terenów zieleni
(2021-04-08)
Rozpoczęły się zaplanowane na ten rok remonty chodników
(2021-04-07)
Życzenia Wielkanocne Prezydenta Kielc
(2021-04-02)
Kolorowe kwiaty umilają spacery po Kielcach
(2021-04-02)
15 lat Stadionu Miejskiego w Kielcach
(2021-04-01)
Ogród Botaniczny budzi się na wiosnę
(2021-04-01)
Dzień Nowych Technologii w CK Technik
(2021-03-23)
Nagrody Miasta Kielce wręczone
(2021-03-15)
Eksperci PŚk pomogą kształcić uczniów CK Technik
(2021-03-11)
WWTECH nowym partnerem CK Technik
(2021-03-09)

widok na Kielce zdj. Sławek...

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

06-04-2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań będzie przeprowadzony od 1 kwietnia 2021 roku. Obowiązkowe badanie statystyczne, realizowane jest raz na 10 lat przez Główny Urząd Statystyczny. Spisy powszechne są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania państwa, ale także dla każdego mieszkańca.

Podczas spisu zbierane będą informacje, które pozwolą na analizę procesów, jakie zaszły w naszym społeczeństwie na przestrzeni lat 2011 – 2021 na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym.

Jak można się spisać?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 roku będzie realizowany następującymi metodami:

Samospis internetowy (CAWI)

Dbając o wygodę i bezpieczeństwo zdecydowano, że podczas NSP2021, to właśnie samospis internetowy będzie podstawowym kanałem przekazywania informacji.

Respondenci na własnych komputerach lub urządzeniach mobilnych, uzupełniają wymagane dane w interaktywnej aplikacji, dostępnej na stronie internetowej GUS - www.spis.gov.pl

Każda osoba dokonująca samospisu jest uwierzytelniana w systemie teleinformatycznym. Aby uzyskać dostęp do danych, osoba spisująca się używa unikalnego hasła. Aplikacja na bieżąco sygnalizuje, czy respondent właściwie wypełnia rubryki.

Aplikacja dostępna będzie przez cały okres trwania spisu, wystarczy tylko urządzenie z dostępem do internetu.

Spis realizowany przez rachmistrza telefonicznie lub bezpośrednio

Respondenci, którzy nie będą w stanie samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność), mogą liczyć na pomoc rachmistrzów i zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:

• wywiadu telefonicznego wspieranego programem komputerowym (CATI)
  • wywiadu bezpośredniego prowadzonego przez rachmistrza spisowego i rejestrowanego na elektronicznym urządzeniu przenośnym (CAPI)

Wywiad bezpośredni przeprowadza rachmistrz spisowy. Rejestruje on odpowiedzi osoby spisywanej na urządzeniu mobilnym, które jest wyposażone w oprogramowanie do przeprowadzenia spisu. Metody pomocnicze zostaną wdrożone 16 kwietnia.

WAŻNE ! Osoba, która nie dokonała samospisu internetowego nie może odmówić przekazania danych w formie wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego.

Gminne Biuro Spisowe

Samodzielnie będą mogły się spisać także osoby, które nie posiadają urządzenia lub dostępu do internetu. Z myślą o nich Urząd Miasta Kielce przygotował stanowisko, przy którym będzie można się nie tylko spisać przez cały okres trwania spisu, ale także otrzymać fachową pomoc przeszkolonych osób.

Gminne Biuro Spisowe znajduje się w Urzędzie Miasta Kielce, Rynek 1, pokój 143 czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 14.30.

Osoby, które w wypełnieniu formularza spisowego, będą chciały skorzystać z pomocy pracownika UM Kielce powinny wcześniej zadzwonić pod numer telefonu 41 36 76 143 i umówić się na wizytę na następny dzień.

Tajemnica statystyczna

Dane przekazywane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego są objęte tajemnicą statystyczną, czyli są udostępniane wyłącznie w formie zbiorczej, to znaczy takiej, która uniemożliwia identyfikację konkretnej osoby.

Warto przy tym zaznaczyć, że w NSP nigdy nie padają pytania o wysokość zarobków, numer konta czy karty kredytowej, a dane osobowe nie są nigdzie przekazywane.

Na potrzeby spisu uruchomiona została specjalna infolinia:

Więcej informacji o NSP2021 na portalu spis.gov.pl

Deklaracja dostępności Raport dostępności