Internetowa Telewizja Kielce - ITV

(2021-04-14)
Rozpoczynają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie
(2021-04-13)
Teatr nie działa”, ale „Kubuś” tęskni za widzami
(2021-04-08)
 Kielce wśród miast z największą liczbą terenów zieleni
(2021-04-08)
Rozpoczęły się zaplanowane na ten rok remonty chodników
(2021-04-07)
Życzenia Wielkanocne Prezydenta Kielc
(2021-04-02)
Kolorowe kwiaty umilają spacery po Kielcach
(2021-04-02)
15 lat Stadionu Miejskiego w Kielcach
(2021-04-01)
Ogród Botaniczny budzi się na wiosnę
(2021-04-01)
Dzień Nowych Technologii w CK Technik
(2021-03-23)
Nagrody Miasta Kielce wręczone
(2021-03-15)
Eksperci PŚk pomogą kształcić uczniów CK Technik
(2021-03-11)
WWTECH nowym partnerem CK Technik
(2021-03-09)

Miejski Urząd Pracy nagrodzony

02-04-2021

Kielecki MUP został nagrodzony przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, za realizację XII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który odbył się w październiku 2020 roku. Łącznie nagrodzony zostało siedem inicjatyw z całej Polski, a pięć otrzymało wyróżnienia.

Ogólnopolskie Tygodnie Kariery odbywają się od 2009 roku a ich inicjatorem i krajowym koordynatorem jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem akcji jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja usługi poradnictwa zawodowego. OTK odbywa się w październiku i co roku ma inne hasło przewodnie. W 2020 roku brzmiało ono: „DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo”.

Patronat nad całą akcją obejmują ministrowie właściwi dla spraw pracy i edukacji. Działania w Kielcach wsparł swoim patronatem Prezydent Miasta Bogdan Wenta.

XII Ogólnopolski Tydzień Kariery w Kielcach

MUP ze wsparciem partnerów i regionalnych oraz lokalnych mediów zrealizował następujące działania:

• Akcja mailingowa – „Bądź na czasie – skorzystaj z porady zawodowej”. W jej trakcie wysłano 1014 spersonalizowanych wiadomości e-mail, zachęcających osoby zarejestrowany w MUP do korzystania z usługi poradnictwa zawodowego w formie online,
  • Warsztaty online – „Zaplanuj swoją odlotową karierę!” dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 18 im. Zbigniewa „Wilka” Kruszelnickiego,
  • XI Akademickie i Młodzieżowe Targi Pracy (wspólnie z Akademickim Centrum Kariery Politechniki Świętokrzyskiej) – w związku ze zmianą przepisów impreza została przeniesiona do Internetu w zaledwie cztery dni. Wzięło w niej udział 38 wystawców, a strony organizatorów odwiedziło ponad 700 osób,
  • Test predyspozycji zawodowych online – wszystkie osoby zainteresowane mogły wypełnić test i otrzymać profesjonalna interpretację wyników. Skorzystało z tej możliwości ponad 20 osób,
  • Konsultacje z doradcami zawodowymi za pośrednictwem komunikatora Skype,
  • Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych „Mój wymarzony zawód” na krótką formę filmową, który wygrali uczniowie VI LO im. Juliusza Słowackiego. Nagrody odebrali osobiście z rąk Prezydenta Bogdana Wenty.
  • E-book wprowadzenie do mentoringu dla doradców „Być tym, który otwiera drzwi”.

XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery

W 2021 roku XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery odbędzie się w dniach od 18 do 24 października pod hasłem: „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”.

Deklaracja dostępności Raport dostępności