Zmiany w komunikacji miejskiej

31-12-2021

Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie można kupować biletów u kierowców autobusów, zmienią się godziny kursowania dwóch linii autobusowych - 8 i 19.

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że sprzedaż biletów przez kierowców autobusów zostanie zawieszona do odwołania. Decyzja ta ma zminimalizować ryzyko zakażenia się przez kierowców wirusem SARS-COV-2 i zapewnić ciągłość usługi transportowej świadczonej na rzecz miasta przez MPK. ZTM przeprasza za utrudnienia i prosi pasażerów o korzystanie z pozostałych kanałów sprzedaży: punkty stacjonarne, automaty biletowe, aplikacje mobilne itp.

Również od soboty 1 stycznia 2022 roku dla autobusów linii F, N1, N2, 30, 102 i 112 będzie obowiązywała para nowych przystanków Nowaka – Jeziorańskiego / os. Na Stoku. Są one zlokalizowane są pomiędzy minidwrocem na os. Świętokrzyskim a pętlą przy Sikorskiego.

Od 1 stycznia 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego zapowiada zmiany w rozkładach jazdy dwóch linii autobusowych – 8 i 19.

Z uwagi na pojawiające się w dni robocze opóźnienia w kursowaniu autobusów linii 8, został wydłużony czas przejazdu. W związku z powyższym zmienią się godziny kursowania autobusów w/w linii.

Zmianie ulegną godziny odjazdów autobusów aglomeracyjnej linii 19. Dodatkowo w soboty i niedzielę przywrócone zostanie kursowanie do miejscowości Bolechowice.

ZTM informuje także, że od niedzieli 2 stycznia 2022 r. autobusy linii 0W i 0Z kursować będą w dni robocze, soboty i niedziele do godziny 19:00.

Linia autobusowa 8

Linia autobusowa 19