Przekaż 1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego

07-02-2013

Każdego roku podatnicy mają możliwość przekazania 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Dla podatnika przekazanie 1% nie wiąże się z żadnym dodatkowym obciążeniem. Raz w roku może przekazać wybranej fundacji lub stowarzyszeniu ten niewielki % swojego podatku, który dla innych tak wiele znaczy. Akcja e-life (www.e-life.org.pl) dedykowana jest wszystkim OPP, uprawnionym do otrzymania 1% podatku za 2012 rok, które spełniły wymogi formalne Ministerstwa Finansów i znajdują się na oficjalnej liście uprawnionych OPP .
Program e-pity 2012 aktywnie wspiera ideę 1%. Aplikacja e-pity jest bezpłatna dla każdego podatnika, pod warunkiem przekazania przez niego 1% dowolnej OPP (pobierz program). Użytkownicy programu e-pity, którzy w poprzednich latach przyłączyli się do Akcji e-life przekazali już razem ponad 27.000.000 złotych dla ponad 1.700 organizacji.

Pod adresem http://www.e-pity.pl/oppxml/page.php?rok=2012&gmina=KIELCE dostępna jest lista wszystkich Organizacji Pożytku Publicznego, uprawnionych do otrzymania 1% podatku za 2012 rok działających na terenie Państwa gminy Kielce. Lista została opracowana w układzie alfabetycznym zawierającym linki do bezpłatnych dedykowanych wersji on-line programu e-pity 2012. Program daje możliwość rozliczenia deklaracji rocznych PIT za 2012 rok przez internet z jednoczesnym przekazaniem 1% podatku wybranej OPP.

Deklaracja dostępności Raport dostępności