Kontrast
Czcionka
English

ePUAP RSS BIP Jakość powietrza w Kielcach Komunikacja w jezyku migowym Free Hotspots Kielce ExpoCity Urzad Miasta Kielce Lato w Mieście Galerie zdjęć GEOPORTAL Inwestuj w Kielcach

winieta

Kalendarz wydarzeń

Pokaż/ukryj kalendarz

Subskrypcja

Aktualne informacje prosto na Twój adres e-mail

Rowery

Ścieżki i trasy rowerowe w Kielcach Ścieżki i trasy rowerowe w...
Trasy rowerowe w okolicach...

 

W Kielcach znajdują się wyznaczone ścieżki rowerowe przeznaczone dla początkujących rowerzystów jak i dla miłośników kolarstwa górskiego.
Dla kolarzy górskich wytyczono po dwie trasy na Telegrafie i wokół Góry Pierścienicy. Trasy wokół Pierścienicy, oznaczone kolorem czerwonym i niebieskim przebiegają całkowicie po terenie leśnym. Są to trasy urozmaicone wysokościowo, o dość dużym stopniu trudności. Trasa "czerwona" wytyczona jest po zboczu Pierścienicy (na terenach dawnej Skoczni) i jest trasą stosunkowo krótką, ale wymagającą intensywnego wysiłku.
Trasa "niebieska" ciągnie się prawie wzdłuż całego Pasma Posłowickiego i jest znacznie dłuższa niż "czerwona". Część jej przebiega wzdłuż asfaltowej drogi leśnej, po południowej stronie pasma górskiego.
Na stokach najwyższego na terenie miasta Telegrafu (408 m n.p.m.) wytyczono trasę dla najbardziej zaawansowanych. Problemy z pokonaniem tej trasy mają nawet zawodnicy wyczynowo uprawiający kolarstwo górskie. Były tu organizowane imprezy rowerowe, m.in. Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim (2002 r.), czy też "Cyklofrajda" - zawody w kolarstwie górskim (impreza towarzysząca Świętu Kielc 2003).
Należy zaznaczyć, że powyższe trasy wymagają dobrej kondycji, umiejętności (znajdują się tam ostre podjazdy jak i zjazdy), jak i sprawnego, dobrej jakości roweru.

 

Mapa turystyczna "ścieżki i trasy rowerowe" do pobrania w większym formacie (3,5 MB)

Dla zwolenników kolarstwa rekreacyjnego, również nie będzie problemy ze znalezieniem odpowiednich, łagodniejszych tras. Można z powodzeniem jeździć zarówno w okolicach Karczówki, Bruszni, Grabiny po leśnych, nieoznakowanych ścieżkach (w zachodniej części Kielc), jak i w okolicach Wietrzni. Dla takiego "łagodnego" kolarstwa nadaje się również praktycznie żółty szlak spacerowy wokół Kielc, jak też szlaki turystyczne przechodzące przez miasto.
Na terenie Stadionu Leśnego wytyczono rowerowy tor przeszkód. Kierunek ruchu wyznaczają tam znaki drogowe. Najlepszy dojazd to tej trasy, od ulicy Szczepaniaka.

Wytyczono również, dobrze oznakowaną ścieżkę rowerową poprowadzoną przez centrum miasta. Rozpoczyna się ona przy terenach leśnych otaczających stadion lekkoatletyczny przy ul. Marmurowej, a następnie przebiega ulicami: Al. Legionów, Gagarina (wokół Kadzielni), alejkami parkowymi (przez Skwer Szarych Szeregów, potem koło stawu miejskiego), Planty, wzdłuż Silnicy aż do kieleckiego zalewu. W planach, ścieżka ta  przez Piaski dojdzie do ul. Witosa, a następnie przez Sieje i okoliczne lasy dotrze do Zagnańska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj również o ścieżkach rowerowych na stronach internetowych UM Kielce dotyczących środowiska

Budżet Obywatelski
Idea Kielce
Lato W Mieście 2017
Lato w Mieście 2017
Karta Dużej Rodziny
Karta Dużej Rodziny
Zakończenie inwestycji - Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Sieć kanalizacyjna w oś. Baranówek-Kawetczyzna
Program usuwania i unieszkodliwiania z terenu Miasta Kielce wyrobów zawierających azbest
Program usuwania azbestu
Energia
Energia
Nowelizacja Prawa o Stowarzyszeniach
Prawo o Stowarzyszeniach - Nowelizacja
Odpady komunalne
Odpady komunalne
System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego
SIPWŚ
Organizacje Pozarządowe
Organizacje Pozarządowe
Urząd Miasta Kielce Kontakt
Rynek 1
25-303 Kielce

ul. Strycharska 6

25-659 Kielce

ul. Szymanowskiego 6
25-361 Kielce

Bezpłatna infolinia: tel. 800 166 726    Biuro Obsługi Interesanta: tel. 800 166 726

Email:    ||      ||  

 

 

Centrum Obsługi Inwestora (Investor Assistance Centre)

  Email: +48 41 36 76 557, 41 36 76 571

 

Urząd Miasta Kielce posiada Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania
spełniającego wymagania norm PN-EN ISO 9001:2009, PN-ISO/IEC 27001:2014-12 i Wymagań Systemu Przeciwdziałania Zagrożeniom Korupcyjnym